ADV
Religia

Sztafetowa Piesza Pielgrzymka Tarnowska pójdzie na Jasną Górę

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę ze względu na stan zagrożenia epidemią przybierze formę sztafety. Decyzja o formie tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę została podjęta w poniedziałek 15 czerwca 2020, podczas spotkania zarządu i przewodników PPT w Zabawie.

Co to oznacza dla pielgrzymów?

– To oznacza, że każdego dnia po trzy grupy pielgrzymkowe będą przemierzały trasę z punktu A do punktu B. Następnie po przeżyciu jednego dnia pielgrzymki uczestnicy powrócą autobusami do domu. Na drugi dzień kolejne wyznaczone trzy grupy przyjadą na trasę Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, by kontynuować pielgrzymkę. Tak pielgrzymka będzie wyglądała przez 8 dni. Dziewiątego dnia wszystkie grupy pielgrzymki zapraszamy na Jasną Górę, abyśmy mogli wspólnie wejść przed tron Maryi i przeżyć spotkanie z Matką Bożą i dziękczynną Eucharystię – wyjaśnia ks. Zbigniew Szostak, dyrektor PPT.

Jedna grupa będzie mogła liczyć ok. 150 osób, a więc jednego dnia w pielgrzymce będzie uczestniczyć ok. 450 pątników. Harmonogram dla kolejnych grup pielgrzymkowych zostanie podany niebawem. Podobnie jak też inne ważne zasady wynikające z instrukcji wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Piesza Pielgrzymka Tarnowska odbędzie się 17-25 sierpnia. Jej tegoroczne hasło to „Idźcie…”. Jako pierwsza w tym roku na Jasną Górę wejdzie grupa 13 – Świętego Dominika Savio. Tworzą ją pielgrzymi z parafii dekanatu Pustków Osiedle oraz parafii Pustynia i Zawada.

Materiały formacyjne na XXXVIII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę przygotowuje ks. Artur Mularz wraz z zespołem Szkoły Nowej Ewangelizacji z Tarnowa. Ksiądz Artur Mularz pochodzi z miejscowości Łęki, należącej do parafii Szczepanów.

Pisaliśmy o tym w materiale:

Ks. Artur Mularz z Łęk – rekolekcjonistą przyszłorocznej Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej <==

BEATA MALEC-SUWARA

Podobne artykuły

Back to top button