ADV
SportWiadomości
Trending

Tokio 2020 – Załoga Skrzypulec Ogar druga w klasyfikacji generalnej

W niedzielę 1 sierpnia  załoga Skrzypulec & Ogar-Hill zajęła piąte i czwarte miejsce w kolejnych dwóch wyścigach Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020. W klasyfikacji generalnej Polki już nie są liderkami, Agnieszka i Jola zostały wyprzedzone przez załogę brytyjską Hannah Mills i Eilidh McIntyre.

Przypomnijmy – Jolanta Ogar-Hill pochodzi z Łysej Góry (Powiat Brzeski / Gmina Dębno). W zmaganiach olimpijskich bierze udział w swojej karierze sportowej po raz trzeci.

Mills to mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro i wicemistrzyni olimpijska z Londynu (pływała wtedy z inną załogantką), a razem z McIntyre dwa lata temu zdobyły mistrzostwo świata, dwa razy też były wicemistrzyniami Europy i raz wicemistrzyniami świata. Przewaga Brytyjek nad Polkami wynosi zaledwie 1 punkt!

W pierwszym dzisiejszym wyścigu, który odbywał się w słabym wietrze, Agnieszka i Jola wystartowały nieco spóźnione. Po starcie znalazły się na 12 pozycji i musiały odrabiać starty. Na pierwszym znaku kursowym były już siódme i już do końca wyścigu walczyły o każdą pozycję. Ostatecznie skończyły na miejscu piątym, a zwycięstwo załogi brytyjskiej spowodowało, że Polki straciły prowadzenie w „generalce”.

Kolejny wyścig miał podobny przebieg. Polki ugrzęzły po starcie poza pierwszą dziesiątką, ale to co pokazały na trasie, to była strategia godna mistrzyń. Odrobić takie straty przy słabym wietrze to naprawdę duża sztuka. Na pierwszym znaku Agnieszka i Jola były już dziewiąte, na drugim siódme, a pozostała część trasy to już prawdziwy match racing, głównie z załogami z Grecji, Francji i Holandii. Ostatecznie Polki zajęły czwarte miejsce, a wygrały prowadzące od samego początku Niemki przed Amerykankami i Brytyjkami.

Po ośmiu wyścigach:
1. Hannah Mills i Eilidh McIntyre (GBR) – 18 pkt
2. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (POL) – 19 pkt
3. Camille Lecointre i Aloise Retornaz (FRA) – 28 pkt

foto: Polski Związek Żeglarski@fb

Polski Związek Żeglarski

blank

Podobne artykuły

Back to top button