ADV
Wiadomości
Trending

Trwa prokuratorskie śledztwo w sprawie tragedii podczas rozbiórki budynku w Dębnie / zdjęcia

W środę 1 maja 2024 r. o godzinie 15.50 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku wpłynęła informacja o katastrofie budowlanej do jakiej doszło w miejscowości Dębno (Powiat Brzeski). Na jednej z posesji podczas prac rozbiórkowych prowadzonych przy budynku gospodarczym doszło do zawalenia się ściany szczytowej.

2 maja 2024 roku Prokuratura Rejonowa w Brzesku wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 1 maja 2024 roku w miejscowości Dębno nieumyślnego doprowadzenia do zawalenia się ściany szczytowej budynku gospodarczego i przysypania gruzem czterech osób znajdujących się bezpośrednio obok tego budynku, wskutek tego śmierć poniosły dwie osoby /w tym 10 letni chłopiec/, a dwie kolejne /w tym dziewięcioletni chłopiec/ doznały obrażeń ciała, to jest o przest. z art. 155 kk , 156 par. 2 kk , 157 par. 3 kk w zw. z art. 11 par. 2 kk

Na miejscu zdarzenia z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu budownictwa przeprowadzone zostały szczegółowe oględziny.

Zarządzono sądowo – lekarskie oględziny zwłok osób które zmarły wskutek zdarzenia, a ich szczegółowe wyniki będą znane za około cztery tygodnie.

Gromadzona jest dokumentacja medyczna niezbędna do wydania opinii sądowo lekarskich dotyczących pozostałych osób pokrzywdzonych.

Trwają przesłuchania osób posiadających w tej sprawie istotne informacje.

Po skompletowaniu materiału dowodowego zostanie on poddany ocenie biegłego z zakresu budownictwa.

O zdarzeniu pisaliśmy w materiale:

Katastrofa budowlana w Dębnie. 1 osoba nie żyje, a 3 są ranne / 1 maja 2024 r. <==

foto: OSP Dębno

Prokuratura Rejonowa w Brzesku / IB

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button