ADV
1
Kultura
Trending

W sobotę koncert „Gmina Dębno dla Ukrainy” / 9 kwietnia 2022 r.

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie zaprasza na Koncert „Gmina Dębno dla Ukrainy”, który odbędzie się 9 kwietnia 2022 r. o godz. 19:00 w Hali Widowiskowo-Sportowa w Dębnie. Podczas wydarzenia wystąpi wyjątkowa Orkiestra Crushed Sounds BigBand pod dyrekcją Dariusza Swoszowskiego.

W programie koncertu będzie można usłyszeć utwory zarówno z muzyki patriotycznej jak i filmowej.

Orkiestra powstała w listopadzie 2015 r. w Porąbce Uszewskiej, składa się z ponad 40 uczniów i absolwentów szkół muzycznych — pasjonatów muzyki filmowej i rozrywkowej, a jej założycielem i dyrygentem jest Dariusz Swoszowski. Zadebiutowała oficjalnie pod nazwą Crushed Sounds Big Band 30 kwietnia 2016 roku wykonując I Koncert Muzyki Filmowej w Porąbce Uszewskiej, od października 2017 roku działa w ramach Stowarzyszenia Muzykalni, a od maja 2021 należy do Europejskiej Federacji Orkiestr.

Orkiestra prezentuje swoje umiejętności poprzez różne inicjatywy artystyczne w Polsce i za granicą a głównym tematem jej występów jest muzyka filmowa, której koncerty wykonała jak dotąd m.in. w: Porąbce Uszewskiej, Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku, Muzeum – Zamek w Dębnie, Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, czy też w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W 2019 roku orkiestra zakwalifikowała do międzynarodowego programu Disney Performing Arts OnStage w ramach którego zaprezentowała swoje umiejętności podczas Koncertu Muzyki Filmowej w Videopolis Theatre w Disneyland Paris.

Ważne miejsce w działalności artystycznej orkiestry stanowią również koncerty patriotyczne zaprezentowane w Porąbce Uszewskiej, Brzesku, Borzęcinie oraz dla Polonii we Francji w Aulnay sois Bois. Repertuar orkiestry jest bardzo szeroki – oprócz utworów muzyki filmowej, które stanowią jej podstawowy aspekt artystycznej działalności, wykonuje także utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej i sakralnej.


Gmina Dębno

Podobne artykuły

Back to top button