ADV
blank
Wiadomości

W Szczurowej powstał Klub Seniora

blankW ramach zrealizowanego zadania pn. „Utworzenie i wyposażenie Klubu Senior+ w miejscowości Szczurowa”, Gmina Szczurowa zaadaptowała i przebudowała część pomieszczeń znajdujących się w budynku GCKCziS w Szczurowej pod utworzenie placówki Senior+. W efekcie końcowym założeń projektu utworzono aneks kuchenny i salę spotkań seniorów. Toalety zostały przebudowane i dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, a w część korytarza utworzono szatnię. Pomieszczenia stały się nowoczesne, funkcjonalne, komfortowe i przystosowane do potrzeb seniorów. Każde z tych pomieszczeń zostało wyposażone w meble i niezbędny sprzęt.

Klub Senior+ powstał z myślą o osobach w wieku emerytalnym, które chciałyby aktywnie spędzać swój wolny czas, poszerzać swoje zainteresowania i korzystać z różnego rodzaju zajęć edukacyjnych, ruchowych czy kulturalnych pod okiem wykwalifikowanego opiekuna.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 226 096,38 zł. Dotacja uzyskana w 2019 r. w ramach Wieloletniego Programu „SENIOR+” na lata 2015 – 2020 to 150 000 zł.

Od 2 stycznia 2020 r. oficjalnie rozpoczął funkcjonowanie Klub Seniora.

ug

blank

Podobne artykuły

Back to top button