ADV
Wiadomości

Walentynkowa akcja krwiodawstwa w OSP Łoniowa / 10 lutego 2024 r.

Ochotnicza Straż Pożarna w Łoniowej serdecznie zapraszają na kolejną akcję krwiodawstwa „Podaruj Kroplę Miłości”, która odbędzie się w sobotę, 10 lutego 2024 r. od godziny 8:30 do 12:30 w Remizie OSP Łoniowa.

Akcja krwiodawstwa została objęta patronatem Wójta Gminy Dębno – Wiesława Kozłowskiego oraz patronatem honorowym Radnej Sejmiku Województwa Małopolskiego – Anny Mikosz i Wicemarszałka Województwa Małopolskiego – Łukasza Smółki.

Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia… i bohaterstwa, a jej wartość doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia.

Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości – dlatego oddaj krew, uratuj komuś życie!

Kto może oddawać krew?

Dawcami krwi mogą być osoby cieszące się dobrym zdrowiem, w wieku od 18 do 65 lat i które ważą minimum 50 kg. Dawca powinien czuć się dobrze, być po lekkim śniadaniu. Poprzedniego dnia nie można pić alkoholu. Samo oddawanie krwi trwa do dziesięciu minut. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi (jedna jednostka), czyli 8-10% całkowitej objętości krwi krążącej w organizmie. Łącznie z badaniami, należy sobie zarezerwować około godziny. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Zapraszamy do udziału. Nie oddawałeś nigdy krwi? Zobacz na poniższym filmie jak to wygląda.

VIDEO

 

IB / OSP Łoniowa

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button