ADV
Kultura

Warsztaty aktorskie dla wokalistów. Jadowniki 2 grudnia 2023 r.

Sylwia Pasek S&A Crystal Voices jest organizatorem warsztatów aktorskich dla wokalistów. Warsztaty odbędą się 2 grudnia 2023 r. w Domu Ludowym w Jadownikach. Poprowadzi je Rafał Słupiński – aktor i wokalista.
– Śpiewanie z aktorstwem ma wiele wspólnego. Zarówno aktor jak i wokalista ma przede wszystkim wywoływać konkretne stany emocjonalne u swojej publiczności, dla każdego z nich emocje są kluczowym narzędziem pracy.
Śpiewanie konkretnego utworu, o określonej treści, to przecież nic innego jak „muzyczne interpretowanie dzieła”, więc znajomość podstawowych zasad odpowiedniej interpretacji tekstu literackiego mogą w znacznym stopniu podnieść poziom wykonawczy.
Okazywanie i przedstawianie emocji jest niezwykle trudną sztuką, którą koniecznie musi opanować każdy wokalista, który pragnie osiągnąć sukces – zachęcają organizatorzy wydarzenia.
Ogromną wiedzę oraz doświadczenie przekaże RAFAŁ SUPIŃSKI.
Jest on absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Edukację kontynuował w Czechach na Janačkova Akademie Muzickych Uměni w Brnie. Stypendysta Royal Academy of Music w Londynie. Dwukrotny stypendysta Małopolskiej Fundacji „Sapere Auso” (za szczególne osiągnięcia artystyczne) oraz stypendysta Fundacji im. Z. i W. Pokusów Wspierania Edukacji Młodzieży Wiejskiej. Zagrał m.in. w polskiej prapremierze farso-wodewilu „Pińska szlachta” w reżyserii M. Pinihina (Teatr Rampa w Warszawie), w światowej prapremierze musicalu „Mały Lord” S. Markwicka w reżyserii J. Szydłowskiego w Operze Krakowskiej i w słuchowisku Radia Kraków „Wesele” S. Wyspiańskiego w reżyserii A. Seweryna. Na deskach scenicznych wystąpił ponadto w spektaklu muzyczno-tanecznym „Tango Piazzolla” w reżyserii W. Mazurkiewicza i R. Talarczyka oraz musicalu „Awantura o Basię” w reżyserii C. Domagały w Teatrze Rampa w Warszawie. Od marca 2013 r. jest aktorem-śpiewakiem Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie występuje w musicalach: „Korczak” Ch. Williamsa, „Upiór w operze” A. Lloyda Webbera, „Skrzypek na dachu” J. Bocka i „Doktor Żywago” L. Simon, w operze „Traviata” G. Verdiego w reżyserii R. Skolmowskiego, a także w operetce „Zemsta nietoperza” J. Straussa. W spektaklu „Brzydki Kaczorek” M. Urbanka w reżyserii J. Szydłowskiego kreuje rolę głównego bohatera, w bajce muzycznej „Adonis ma gościa” F. Apke w reż. Szydłowskiego wciela się w rozkapryszoną papugę Adonisa, a w bajce muzycznej „Kot w butach” w reż. B.A. Bieleni zagrał m.in. zakochanego Jasia oraz okrutnego Imć Bombastę. Stworzył postać Romea w spektaklu muzycznym „Romeo i Julia” w reż. K. Deszcz w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Wcielił się w Bolesława Herberta i Zbigniewa Herberta w operze matematycznej „Paradoksalny rozkład sfery” w reż. R. Kołakowskiego, której premiera miała miejsce w Centrum Sztuki „Impart” we Wrocławiu. Od października 2017 r. jest także aktorem Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie, gdzie gra studenta Uniwersytetu Warszawskiego, Jeremiego, w musicalu „Piloci” w reż. W. Kępczyńskiego. Oprócz ścieżki aktorskiej, artysta stawia pierwsze kroki w reżyserii. Był asystentem reżysera przy takich tytułach, jak „Skrzypek na dachu”, „Czarodziejski flet” czy „Adonis ma gościa”, a także w operze „Carmen”.
PROGRAM WARSZTATÓW:
2 GRUDNIA 2023
GRUPA (9+)
Godzina 10:00-12:00
GRUPA (13+)
Godzina 13:00-16:00
GRUPA (18+)
17:00-20:00
Podczas warsztatów obecny będzie fotograf. Po zakończonych warsztatach uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
Dodatkowych informacji udziela: Sylwia Pasek pod numerem 733-683-133.
Ilość miejsc ściśle ograniczona!
Zapisy są przyjmowane do 29 listopada 2023!
Sylwia Pasek S&A Crystal Voices

Podobne artykuły

Back to top button