ADV
SportWiadomości
Trending

Wiata rowerowa w Parku Leśnym na brzeskiej „Słotwinie” dzięki firmie CANPACK / zdjęcia

Zakup i montaż wiaty rowerowej, która dzięki firmie CANPACK stanęła w Parku Leśnym w Brzesku – Słotwinie, stanowi dopełnienie działań realizowanych przez Stowarzyszenie „Be Active” w zakresie turystyki rowerowej.

W latach 2020-2021 organizacja z powodzeniem wzięła udział w konkursach grantowych dotyczących infrastruktury turystycznej pod nazwą „Małopolska Gościnna”. Pomysłem organizacji na zagospodarowanie dużego terenu rekreacyjnego było utworzenie w tej okolicy Miejsca Obsługi Rowerzystów, gdzie można zatrzymać się, odpocząć, ale także aktywnie spędzić czas, a w razie awarii naprawić rower. Wiata o wymiarach 6mx6m wykonana została z solidnej stalowej konstrukcji. Jest zabezpieczona przed korozją poprzez nałożenie warstwy cynku, a także pomalowana proszkowo warstwą farby RAL 7016 szary antracyt. Po zamontowaniu konstrukcji przystąpiono do montażu pokrycia dachowego w postaci blachy. Wszystkie prace zostały sfinansowane dzięki firmie CANPACK. Z utworzonej infrastruktury turystycznej, korzystać będą nie tylko rowerzyści, ale również lokalna społeczność Brzeska.

Ponadto dzięki firmie CANPACK w ramach projektu przy okazji organizowanego przez Stowarzyszenie Pikniku Ekologicznego we wrześniu ubiegłego roku dokonano nasadzeń 23 drzew parkowych. Niektóre z nich stanowią uzupełnienie istniejącego już zadrzewienia – śliwy wiśniowej, a część to nowe odmiany: klon pospolity oraz robinia akacjowa. Podczas trwania pikniku dzieci i młodzież mogły zapoznać się z ekologiczną działalnością firmy oraz rozpocząć zbieranie pustych puszek po napojach. Puszki w ramach projektów EVERY CAN COUNTS można zamienić na sportowe piłki. Nagrodami w konkursach ekologicznych były ekologiczne gadżety.

Stowarzyszenie „Be Active” pragnie podziękować firmie CANPACK za wsparcie finansowe projektu.

IB

Fot. Artur Palej

Podobne artykuły

Back to top button