ADV
Wiadomości
Trending

Wymarzona perkusja dla Mateusza z DPS w Brzesku. Wielkie serce burmistrza Mariusza Szewczyka

Marzenia się spełniają… Dzięki uprzejmości i niezwykłemu sercu Mariusza Szewczyka Burmistrza Dębicy, Mateusz podopieczny Domu Pomocy Społecznej w Brzesku otrzymał tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wymarzoną perkusję!

Burmistrzem Dębicy Mariusz Szewczyk jest jednym z wielu znajomych i przyjaciół na których może liczyć siostra Marta Sereda – dyrektor brzeskiej placówki. Bardzo go zainteresowały potrzeby chłopców z Domu Pomocy w Brzesku, w tym Mateusza, który od dawna marzył o perkusji.

Mateusz ma mnóstwo marzeń, pomysłów. Ale to było to jedno najważniejsze. Dąży do realizowania swoich pasji bardzo skrupulatnie zbierając pieniądze na zamierzone cele. Mateusz jest bardzo pogodnym chłopcem, chętnie angażującym się w pomoc innym.

Niesamowite jest to, że wśród ludzi którzy żyją obok nas, jest tylu wspaniałych darczyńców, ludzi, których los dzieciaków nie jest im obojętny.

– Dla darczyńców czasem to jest niewielki gest, a dla naszych dzieciaków ogrom radości – mówi Mariola Kwinta z DPS w Brzesku.

O placówce

„…Oni nie czekają na lepsze jutro. Oni czerpią radość z każdej chwili…”
Dom Pomocy Społecznej w Brzesku prowadzony jest przez Siostry Służebniczki NMP NP. Pięćdziesięciu podopiecznych tej placówki stanowią przede wszystkim dzieci i młodzież – wymagają oni całodobowej opieki oraz pomocy w podstawowych, codziennych czynnościach. Kadra składająca się z 45 pracowników oraz 7 sióstr nieustannie dba o ciepłą, rodzinną atmosferę, celebrując urodziny, imieniny, organizując wyjścia i wycieczki.

Potrzebna pomoc

Chcesz pomóc? Jest wiele sposobów by to zrobić:

– Najlepszą formą pomocy jest spędzenie z nami czasu. Zapraszamy każdego dnia do sprawiania radości naszym Mieszkańcom poprzez chwilę rozmowy, wspólny spacer czy zwykłe spotkanie przy kawie – czytamy na stronie brzeskiego DPSu.

Możesz przekazać wsparcie rzeczowe, finansowe lub 1,5% swojego podatku.

krok 1.

Chętnie przyjmujemy artykuły higieniczne, takie jak chusteczki nawilżane, ręczniki papierowe, płyny do prania i płukania, żele pod prysznic, szampony itp., a także artykuły szkolne.

krok 2.

Jeśli chcesz wesprzeć nas finansowo, możesz dokonać przelewu na podany niżej numer konta bankowego:

35 1020 4984 0000 4502 0106 0847

konto walutowe:

30 1020 4984 0000 4702 0096 8883

kod BIC (Swift): BPKOPLPW

krok 3.

Możesz przeznaczyć dla nas również 1,5 % Twojego podatku.

Nasz nr KRS: 0000222393

z dopiskiem: DPS BRZESKO

Kontakt

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego jak możesz pomóc? Skontaktuj się z DPS.

Dom Pomocy Społecznej w Brzesku prowadzony jest przez Siostry Służebniczki NMP NP

Starowiejska 6 32-800 Brzesko

tel. 14 66 305 84

dpsbrzesko@gmail.com

Facebook <==


foto: DPS Brzesko
IB

Podobne artykuły

Back to top button