ADV
KulturaWideo
Trending

„Akademia Pana Kleksa” przedpremierowo w Brzesku już od 26 grudnia. Film kręcono m.in. w Pałacu Goetzów w Brzesku.

Akademia Pana Kleksa to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich premier kinowych ostatnich lat. Oficjalnie film zadebiutuje na dużym ekranie 5 stycznia 2024 r., jednak niektóre kina wyświetlą go na pokazach przedpremierowych. Jak wiele dużych produkcji powstałych w ostatnich latach, także i ten film ma pewne związki z Brzeskiem. Wprawne oko dostrzeże w nim szereg ujęć związanych z Pałacem Goetzów w Brzesku.

To niezwykła okazja, by zabrać najmłodsze pokolenie w magiczną podróż z legendarnym Panem Kleksem. Film dedykowany jest dzieciom od 7 lat. W Brzesku film będzie można obejrzeć w ramach pokazów przedpremierowych od 26 do 28 grudnia 2023 r.  seanse o godz. 10.45 oraz 14.45 <==.

Akademia Pana Kleksa to kolejny film, dla którego planem filmowym stało się Brzesko i Pałac Goetza. Pałac zachwycił swym urokiem świat filmu i niejednokrotnie przeobrażał się w spektakularny plan zdjęciowy. Znani reżyserzy zarówno polscy, niemieccy, a nawet bollywoodzcy znaleźli w Pałacu idealne przestrzenie dla swoich filmów. Pałac upodobali sobie między innymi Wojciech Smarzowski oraz Agnieszka Holland.

Najnowsza ekranizacja „Akademii Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się latem 2022, a zakończyły w ostatnim tygodniu listopada 2022. Pierwsza część filmu trafi do kin na początku 2024 roku.

Akademia Pana Kleksa autorstwa Jana Brzechwy to kultowa książka dla młodszych i starszych czytelników z 1946 roku. Powieść od lat figuruje na liście lektur szkolnych i nie traci na popularności. Książka opowiada o przygodach Adasia Niezgódki, który trafia do niezwykłej szkoły, gdzie przeżywa mnóstwo przygód.


IB / PiMBP w Brzesku / filmweb / palacgoetz

VIDEO

blank
Back to top button