Kultura

Wystawa „Mówią kamienie” w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza na wystawę prac brzeskiego artysty Janusza Mytkowicza. Ekspozycja pt. „Mówią kamienie” jest dostępna dla odwiedzających w Czytelni Działu Dorosłych w terminie od 7 do 30 września 2020 r. w godzinach otwarcia biblioteki.

Twórca, Janusz Mytkowicz, o swojej wystawie mówi: ” Mówią kamienie… Przywołanymi znakami. Jest materia, jest kolor, jest ruch, jest wyraz, jest różnorodność. Kontynuacja doświadczania”.

Janusz Marian Mytkowicz to osoba doskonale w Brzesku znana. Alicja Koźmińska, przy okazji jednej z wystaw pisała o nim: „Brzeszczanin z urodzenia, absolwent Akademii Belle Arti w Rzymie, przez wiele lat mieszkał poza granicami kraju. Jego rzeźby, rysunki i obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie. W swojej twórczości, skupia się na pisaniu ikon i judaicach”.

Janusz Mytkowicz dał się poznać również dzięki stworzeniu tajemniczej leśnej galerii w Brzesku i Okocimiu. Na naszym profilu faceookowym publikowaliśmy zdjęcia a na youtube filmik z Jego ikonami.

IB / PiMBP / powiatbrzeski.pl

 

PLAKAT

Wszystko przemija – leśna galeria w Brzesku i Okocimiu
Fot. Maciej Mazur
www.informatorbrzeski.pl
#brzesko #okocim #galeria #las

Opublikowany przez Informator Brzeski Poniedziałek, 18 maja 2020

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast