ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Zamiast zarobić przy sprzedaży przedmiotów, straciła oszczędności ze swojego konta

Mieszkanka powiatu tarnowskiego straciła pieniądze przy sprzedaży zegarka i butów. Zamiast zarobić 340 złotych, straciła ponad 18 tys. złotych, bo kliknęła w link przysłany jej na jednym z komunikatorów.

Jak bardzo trzeba uważać przy transakcjach w sieci przekonała się w zeszłym tygodniu 27 letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego. Tym razem kobieta była sprzedającą. Jak wynika z jej relacji, wystawiła na portalu ogłoszeniowym zegarek za 270 złotych oraz buty za kwotę 70 złotych. Po chwili skontaktowała się z nią osoba poprzez popularny komunikator.

Oszust wysłał w wiadomości link, który miał umożliwić zapłatę za towar. Kiedy sprzedająca kliknęła na niego, tam miała podać numer i kod karty. Kobieta dokonała aż 18 razy transakcji kodem blik. Kiedy po wyjściu z linku zalogowała się przez właściwą aplikację do banku, okazało się, że z jej konta zniknęło ponad 18 tysięcy złotych.

27-latka zgłosiła sprawę na Policję, a postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Żabnie. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę przy wszelkich transakcjach w Internecie, nawet gdy występujemy w roli sprzedających.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

One Comment

  1. Mnie też to spotkało straciłam 6200.Niestety pieniędzy nie odzyskałam. A sprawa na policji zakończyła się umorzeniem sprawy ponieważ nie odnaleźli sprawcy. Lecz gdy siedziałam na policjita osób do mnie wydzwaniała a policjant zamiast namierzyć tego kogoś to kazał blokować numery.Mam nauczkę na przyszłość.

Back to top button