ADV
SportWiadomości
Trending

Żona Jolanty Ogar-Hill urodziła córeczkę. Pochodząca z Łysej Góry srebrna medalistka olimpijska została mamą

Jak informują ogólnopolskie portale, pochodząca z Łysej Góry (Gmina Dębno) srebrna medalistka olimpijska z Tokio Jolanta Ogar-Hill wychowuje wraz z żoną Esperanzą Hill córeczkę, która przyszła na świat w listopadzie. Do sieci trafiło ich wspólne zdjęcie. Córka Jolanty Ogar-Hill i Chuchie Hill przyszła na świat w szpitalu w Palma de Mallorca.

Jolanta Ogar-Hill oraz jej partnerka Esperanza wzięły ślub trzy lata temu w Hiszpanii. W tym roku poinformowały natomiast, że czekają na narodziny dziecka.

W sierpniu w wywiadzie dla „Newsweeka” Jolanta Ogar-Hill poinformowała, że dziewczynka otrzyma imię Hunter. Ogólnopolskie portale donoszą, że jej drugie imię to Nadzieja.

Kim Jest Jolanta Ogar Hill

Droga Jolanty Ogar-Hill do tego by wystartować podczas igrzysk olimpijskich była nieco nietypowa. Zanim została żeglarką, przez ponad 10 lat grała w siatkówkę w I i II lidze. Najpierw w Gryfie Brzesko, potem w Sandecji Nowy Sącz, a następnie w Armaturze Kraków. Była lewą atakującą. W 2006 roku pod wpływem dr Witolda Dudzińskiego, lekarza reprezentacji Polski w żeglarstwie, zaczęła uprawiać żeglarstwo. Jej partnerką w klasie 470 została Katarzyna Tylińska. W 2008 roku została załogantką Agnieszki Skrzypulec. Razem zdobyły siedem tytułów mistrza Polski i kwalifikując się do Igrzysk Olimpijskic w Londynie, w których zajęły 12. lokatę. Po igrzyskach przyjęła propozycję przejścia do reprezentacji Austrii, w której jej partnerką została Lara Vadlau. Z Valdau w styczniu 2013 w Miami odniosła zwycięstwo w otwartych mistrzostwach Ameryki Północnej, a w mistrzostwa Europy zajęła 3 miejsce. W czerwcu 2014 roku uzyskała obywatelstwo austriackie. Miesiąc później zdobyła mistrzostwo Europy, a we wrześniu 2014 r. mistrzostwo świata i kwalifikację do igrzysk w 2016 r. Sukcesy 2014 roku zostały nagrodzone w Austrii nagrodą „zespołu roku”. Po czterech latach wróciła do reprezentacji Polski, ponownie tworząc jedną załogę ze Skrzypulec, czego efektem jest 2 miejsce (srebrny medal) na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020.

Klasa-470 to dwuosobowa klasa żaglówek. Jej projektantem jest Andre Cornu. Została skonstruowana w 1963 roku, a od 1976 roku jest klasą olimpijską. Początkowo była ona klasą otwartą, jednak od 1988 mężczyźni i kobiety startują w niej osobno.

JOLANTA OGAR-HILL
Urodzona: 28.04.1982 w Brzesku
Wzrost: 178 cm; waga: 68 kg
Żeglować zaczęła w wieku 24 lat
Dyscyplina: żeglarstwo, klasa 470 kobiet wraz z Agnieszką Skrzypulec
W kadrze narodowej od 2016 roku
Klub: UKŻ „VIKING” Toruń

Największe sukcesy:

1 miejsce Mistrzostwa Świata – Santander 2014 (z Larą Vadlau)
1 miejsce Mistrzostwa Europy – Ateny 2014 (z Lara Vadlau)
2 miejsce mistrzostwa Świata – La Rochelle 2013 (z Larą Vadlau)
3 Mistrzostwa Europy – Monako 2017 (z Agnieszką Skrzypulec)
3 Mistrzostwa Europy – Formia 2013 (z Larą Vadlau)
12 miejsce Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 (z Agnieszką Skrzypulec)
1 miejsce – Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2019 (z Agnieszką Skrzypulec)
regaty Pucharu Świata – 6. miejsce Kilonia (2011), 8. miejsce Majorka (2012)
Start podczas Igrzysk Olimpijskich Rio 2016
2 miejsce (srebrny medal) Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 (z Agnieszką Skrzypulec)


foto: natemat.pl

IB / interia.pl

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez naTemat.pl (@natematpl)

blank

Podobne artykuły

One Comment

Back to top button