Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dzień myśli braterskiej

Dzień myśli braterskiej

Hufiec ZHP Brzesko już po raz jedenasty przeprowadzi akcję zbiórki pieniężnej z okazji „Dnia myśli braterskiej pt. Pomagamy i działamy”. Pierwszy raz zbiórka taka została zorganizowana w 2008 roku i przez pierwsze trzy lata jej głównymi beneficjentami były brzeskie pięcioraczki. Zrzeszeni w brzeskich strukturach Związku Harcerstwa Polskiego zuchy i harcerze do tej pory zebrali w sumie ponad 132.400 złotych,  z czego 75.000 złotych wsparło kilkadziesiąt chorych dzieci z powiatu brzeskiego. Same tylko pięcioraczki w ciągu ostatnich 9-ciu lat otrzymały wsparcie finansowe rzędu 26.555 złotych, co niewątpliwie jest kwotą godną uwagi. Należy pamiętać, że zuchy i harcerze kwestując co roku w gminach Czchów, Brzesko i Szczurowa oraz w mieście Radłowie wspierają również samych siebie, około 40 procent zebranych środków wspomaga działalność programową hufca, czyli jest przeznaczane na wsparcie codziennej działalności jednostki. Dzięki zebranym środkom hufiec z roku na rok może organizować wiele ciekawych przedsięwzięć, fundować atrakcyjne nagrody w konkursach czy dofinansowywać wakacyjne biwaki swoim członkom.

W tegorocznej edycji zbiórki hufiec zebrał 21.283 złotych, z której 12.800 złotych zasiliło konta chorych dzieci. Największą kwotę, bo 10.055 złotych zebrali członkowie Szczepu Czarnego im. Bohaterów Państwa Podziemnego działającego przy PSP nr 2 w Jadownikach. Dzięki temu Patryk i Weronika z Jadownik otrzymali po 3000 złotych wsparcia. Drugim wynikiem w zbiórce pochwalić może się Szczep im. Bohaterów Września działający przy PSP nr 2 w Brzesku, który zebrał blisko 4.500 złotych. Dzięki wsparciu zuchów i harcerzy z PSP nr 3 w Brzesku oraz zuchów i harcerzy z PSP w Jasieniu, Jaś wskazany przez zuchów i harcerzy z PSP nr 2 w Brzesku otrzymał 3200 złotych. Poza tym w gminie Brzesko kwestowali jeszcze harcerze z Mokrzysk, którzy swoją zbiórką wsparli Klaudię, przekazując jej 300 złotych.

Równie owocne działania podjęli zuchy i harcerze z gminy Czchów, którzy zebrali 4809 złotych. Harcerze z 3 DH „Czchowskie orły” oraz „Wilczej” 6 DST z Jurkowa połączyli siły i wparli kwotą 2200 złotych Łukasza, a zuchy i harcerze z 2 GZ „Leśne ludki” z Tworkowej przekazali 700 złotych swojej rówieśniczce Karolince. Z kolei 4 DST „Zaborowskie dęby” działająca na terenie gminy Szczurowa wspólnie z DW „Mieszkowi drużynnicy” z Radłowa przekazała 400 złotych Mateuszowi z Radłowa.

Zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i instruktorzy Hufca ZHP Brzesko im. Mikołaja Kopernika składają gorące podziękowania wszystkim darczyńcom. Dzięki Państwa ofiarności i wsparciu choćby dobrym słowem możemy z roku na rok kontynuować to piękne dzieło pomocy chorym oraz sami realizować coraz to ciekawsze zadania programowe dla blisko 300 młodych ludzi zrzeszonych w naszej jednostce. Czuwaj!

phm. Bartłomiej Turlej

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast