ADV
1
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Rolnicze protesty w Powiatach Brzeskim i Bocheńskim / 9 lutego 2024 r.

W piątek 9 lutego 2024 roku w godzinach od 9.00 do 17.00 na terenie Powiatów Brzeskiego i Bocheńskiego odbędzie się protest rolników. Protest rolników z wymienionych powiatów to część potężnego ogólnopolskiego strajku rolników. Wg zapowiedzi zostaną zablokowane wszystkie przejścia graniczne Polski z Ukrainą oraz drogi i autostrady w poszczególnych województwach.

Akcja protestacyjna będzie obejmowała bardzo wolny przejazd kolumny ciągników rolniczych drogami wojewódzkimi i krajowymi, a także postoje kolumn i wystąpienia publiczne działaczy.

Kierowcy mogą spodziewać się potężnych utrudnień, zwłaszcza że w Małopolsce właśnie rozpoczynają się ferie, co spotęguje ruch na drogach.

HARMONOGRAM PRZEJAZDU

O KTÓREJ: godz. 9:00-17.00 przejazd

GDZIE: ZBIÓRKA godz: 9.00 na parkingu obok HOTELU MIŚ w Gorzkowie. Rolnicy podzielą się na kilka grup. Jedna grupa wyruszy Drogą Krajową nr 94 aż do Ronda Mateczny w Krakowie. Druga w kierunku Bochni, Brzeska, Targowisko.

Na terenie Powiatu Brzeskiego utrudnienia mogą wystąpić w ciągu drogi krajowej 94 od strony Bochni, aż do Ronda im. ks. Jerzego Popiełuszki na obwodnicy Brzeska..

Przejazd kolumny ciągników rolniczych może wiązać się z poważnymi utrudnieniami w ruchu, dlatego też warto śledzić natężenie ruchu np. za  pomocą Map Google oraz w miarę możliwości unikać tras po których będzie przejeżdżała kolumna. Jak deklaruje Ewelina Buda oficer prasowy Komendy Powiatowej w Brzesku policjanci będą dbali o to aby utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze.

Czy popierasz strajk rolników?
Czy popierasz strajk rolników?

Czy popierasz strajk rolników?

Czy popierasz strajk rolników?

Jaki jest powód rolniczych protestów?

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” podjął uchwałę o ogłoszeniu strajku generalnego rolników na terenie całego kraju.

– Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny” – dodają.

Organizator protestu prosi rodaków o wyrozumiałość i „świadomość sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy”.

„Walczymy o nasze wspólne dobro, jakim jest uchronienie przed upadkiem i bankructwem polskich rodzinnych, niejednokrotnie wielopokoleniowych gospodarstw rolnych” – przekazano na stronie internetowej.

Wcześniejsze protesty rolników w Powiecie Brzeskim

Rolnicze protesty organizowane przez Agrounię na terenie Powiatu Brzeskiego I Bocheńskiego w 2020, 2021 i 2022 r. mocno paraliżowały ruch na drodze krajowej nr 94 oraz obwodnicy Brzeska.

O tamtych protestach pisaliśmy w materiale:

Rolnicze protesty w Brzesku i Bochni przeciwko „piątce dla zwierząt” / 21 października 2020 r. <==

Rolnicy protestowali na drodze krajowej Bochnia-Brzesko / 24 sierpnia 2021 r. <==

Rolnicze protesty w Powiecie Brzeskim / 9 lutego 2022 r. <==


Fot. PAP/Przemysław Piątkowski

IB

One Comment

  1. Ta EUropejsko niemiecka komuna, psychopatów zboczonych ideologów doprowadza Europę do zagłady !!Chorzy na PYCHĘ I POSIADANIE władzy nad ludźmi w każdym aspekcie, ci lewacy, komuniści, ateiści ,połączyli siły a stworzyć pseudo super komunistyczne państwo EU, POd rządami niemieckich marksistów i faszystów !! DOŚĆ TEGO GNOJU LEWACKIEGO !!!

Back to top button