ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Rolnicze protesty w Powiatach Brzeskim i Bocheńskim / 9 lutego 2024 r.

W piątek 9 lutego 2024 roku w godzinach od 9.00 do 17.00 na terenie Powiatów Brzeskiego i Bocheńskiego odbędzie się protest rolników. Protest rolników z wymienionych powiatów to część potężnego ogólnopolskiego strajku rolników. Wg zapowiedzi zostaną zablokowane wszystkie przejścia graniczne Polski z Ukrainą oraz drogi i autostrady w poszczególnych województwach.

Akcja protestacyjna będzie obejmowała bardzo wolny przejazd kolumny ciągników rolniczych drogami wojewódzkimi i krajowymi, a także postoje kolumn i wystąpienia publiczne działaczy.

Kierowcy mogą spodziewać się potężnych utrudnień, zwłaszcza że w Małopolsce właśnie rozpoczynają się ferie, co spotęguje ruch na drogach.

HARMONOGRAM PRZEJAZDU

O KTÓREJ: godz. 9:00-17.00 przejazd

GDZIE: ZBIÓRKA godz: 9.00 na parkingu obok HOTELU MIŚ w Gorzkowie. Rolnicy podzielą się na kilka grup. Jedna grupa wyruszy Drogą Krajową nr 94 aż do Ronda Mateczny w Krakowie. Druga w kierunku Bochni, Brzeska, Targowisko.

Na terenie Powiatu Brzeskiego utrudnienia mogą wystąpić w ciągu drogi krajowej 94 od strony Bochni, aż do Ronda im. ks. Jerzego Popiełuszki na obwodnicy Brzeska..

Przejazd kolumny ciągników rolniczych może wiązać się z poważnymi utrudnieniami w ruchu, dlatego też warto śledzić natężenie ruchu np. za  pomocą Map Google oraz w miarę możliwości unikać tras po których będzie przejeżdżała kolumna. Jak deklaruje Ewelina Buda oficer prasowy Komendy Powiatowej w Brzesku policjanci będą dbali o to aby utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze. [ays_survey id=’7′]

Jaki jest powód rolniczych protestów?

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” podjął uchwałę o ogłoszeniu strajku generalnego rolników na terenie całego kraju.

– Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny” – dodają.

Organizator protestu prosi rodaków o wyrozumiałość i „świadomość sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy”.

„Walczymy o nasze wspólne dobro, jakim jest uchronienie przed upadkiem i bankructwem polskich rodzinnych, niejednokrotnie wielopokoleniowych gospodarstw rolnych” – przekazano na stronie internetowej.

Wcześniejsze protesty rolników w Powiecie Brzeskim

Rolnicze protesty organizowane przez Agrounię na terenie Powiatu Brzeskiego I Bocheńskiego w 2020, 2021 i 2022 r. mocno paraliżowały ruch na drodze krajowej nr 94 oraz obwodnicy Brzeska.

O tamtych protestach pisaliśmy w materiale:

Rolnicze protesty w Brzesku i Bochni przeciwko „piątce dla zwierząt” / 21 października 2020 r. <==

Rolnicy protestowali na drodze krajowej Bochnia-Brzesko / 24 sierpnia 2021 r. <==

Rolnicze protesty w Powiecie Brzeskim / 9 lutego 2022 r. <==


Fot. PAP/Przemysław Piątkowski

IB

One Comment

  1. Ta EUropejsko niemiecka komuna, psychopatów zboczonych ideologów doprowadza Europę do zagłady !!Chorzy na PYCHĘ I POSIADANIE władzy nad ludźmi w każdym aspekcie, ci lewacy, komuniści, ateiści ,połączyli siły a stworzyć pseudo super komunistyczne państwo EU, POd rządami niemieckich marksistów i faszystów !! DOŚĆ TEGO GNOJU LEWACKIEGO !!!

Back to top button