ADV
blank
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Bochnia / Zniszczona figurka Matki Boskiej. Akt wandalizmu czy celowa profanacja?

W niedzielę 9 mają 2021 r. w Parku Uzbornia w Bochni doszło do zniszczenia figurki Matki Boskiej. Sprawcy wyrwali figurę z postumentu, a następnie rozbili ją o ziemię. O sprawie napisał na swoim profilu facebookowym Marek Rudnik członek zarządu powiatu bocheńskiego.

Wiele osób zastanawia się czy zniszczenie figurki było pijackim wybrykiem, czy też był to akt o charakterze nienawiści religijnej względem katolików.

– W dniu wczorajszym rekami „bandy degeneratow moralnych” zdewastowana zostala Zabytkowa Figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z Kapliczki w Lasku Uzbornia –  pisze Marek Rudnik.

Figura stała nieprzerwanie od około 1880 roku, a została wzniesiona wówczas staraniem Marii Maiss „jako wotum dziękczynne za cudowne uratowanie życia dziecka w niebezpieczeństwie”.

Figurę odnowiono w 2013 roku staraniem Urzędu Miasta.

Rozgoryczony Marek Rudnik zauważa, że figura przetrwała różne historyczne zawieruchy, a została zniszczona przez kogoś z mieszkańców.

– Nie zniszczyli jej nawet Niemieccy Hitlerowscy najeźdźcy w czasie II Wojny Światowej… – pisze rozgoryczony.

Sprawą zajmują się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

– Liczę że Bocheńscy Policjanci „staną na wysokości zadania” i doprowadzą do ustalenia i postawienia przed Sadem odpowiedzialnych za ten bandycki i prymitywny czyn!!! – dodaje Marek Rudnik.

Foto: Marek Rudnik

IB

blank

Podobne artykuły

One Comment

  1. Przyjdzie kara Boska i znowu będzie „Matuchno ratuj!” , ale wszystko ma swoje granice, Boza wyrumiałość też. I pomyśleć, że ktoś wychował i wykarmił takie podle stworzenie,

Back to top button