ADV
Wiadomości
Trending

Brak miejsca w Szpitalu w Prokocimiu dla Oliwki na przyjęcie zaplanowanej chemii!

W środę 28 lipca 2021 Oliwka Dzień wraz z mamą nie zostały wpuszczone na oddział w Prokocimiu! Oliwka miała przyjąć zaplanowaną chemię. Brak możliwości przyjęcia leku spowodowany jest ograniczoną ilością miejsc na oddziale.

Oliwka Dzień jest uczennicą Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzesku (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2). Ośmioletnia Oliwka stanęła do walki z nowotworem złośliwym tkanki łącznej, tkanek miękkich głowy, twarzy i szyi. Ma za sobą m.in. protonoterapię w szpitalu w Pradze. Poddawana jest także chemioterapii.

Nikt z osób kompetentnych i sam lekarz prowadzący leczenie Oliwki nie podjął rozmowy z Jej nalegającą mamą, natomiast Ona sama usłyszała z ust stażysty, że nie zostaną przyjęte na oddział.

Jak podkreślają bliscy Oliwki – minęły już 3 tygodnie od poprzedniej dawki i przy zwlekaniu takiej terapii czas na pewno nie będzie działał na korzyść dla naszej małej pacjentki. Nasze damy musiały „pocałować klamkę” i wrócić z kwitkiem do domu. Jazda bez sensu.

– Całe starania nas wszystkich nie wystarczają aby opieka gwarantowana przez nasze państwo miała w tym wszystkim zapewnić stuprocentową skuteczność leczenia dzieci chorych na nowotwory a także inne pustoszące ich organizmy choroby mówią bliscy Oliwki nie ukrywając irytacji.

W czwartek Oliwka z mamą podejmą kolejną próbę.

– Życzmy im żeby nic i nikt nie stanął na drodze Oliwki, bo ma zapewnione wszystko co najlepsze od samego początku od Was i teraz żeby się nie okazało że brak możliwości dalszego leczenia spowoduje nawrót tego co najgorsze – dodają.


foto: wikipedia / mamik / fotopolska.eu
IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button