ADV
1
Wiadomości

Czas na ostatni etap modernizacji remizy OSP Strzelce Małe

Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal, przy udziale sołtysa Jana Kapusty, podpisał umowę na zewnętrzną modernizację remizy w Strzelcach Małych. Budynek zostanie ocieplony, wokół niego zostanie położona opaska z kostki brukowej. Na to zadanie samorząd pozyskał dofinansowanie z “Małopolskie OSP 2021”. Będzie to ostatni etap modernizacji remizy strażackiej w Strzelcach Małych.

Wykonawcą zadania będzie firma Zakład Budowlano-Usługowy Andrzej Pudełko z Żabna. Całkowity koszt prac to nieco ponad 98 tysięcy złotych. Wykonanie elewacji oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku jest współfinansowane z programu „MAŁOPOLSKIE OSP 2021” ogłoszonego przez Zarząd Województwa Małopolskiego.

Przypomnijmy, że generalny remont budynku rozpoczął się w zeszłym roku – wykonano nowe instalacje, położono nowe tynki i posadzki, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wykonano łazienkę (wcześniej jej nie było), wyposażono aneks kuchenny. Na remont wnętrz remizy Gmina Szczurowa pozyskała fundusze z programu “Remizy 2020”, swoją cegiełkę dołożyli też mieszkańcy Strzelec, którzy na remont strażnicy przeznaczyli środki z Funduszu Sołeckiego.

Kolejny etap modernizacji obiektu zakończył się w czerwcu tego roku – wzmocniono fundamenty budynku oraz przebudowano dach. Dwuspadowy dach z azbestu zastąpiła jednospadowa konstrukcja pokryta blachą na rąbek.

Galeria zdjęć <==

UG Szczurowa

Podobne artykuły

Back to top button