ADV
KulturaWiadomości

Czchów / 22. Baszta Jazz Festival

Baszta Jazz Festival w Czchowie jest festiwalem jazzu tradycyjnego, który poprzez połączenie oryginalnych pomysłów, nawiązanie do muzyki klasycznej, jazzu amerykańskiego i europejskiego popularyzuje jazz w Polsce. Czchów jest szczególnym miejscem, a festiwal sprawia, że właśnie tu, spotykają się wrażliwi ludzie, dojrzali muzycy dbający o młodych oraz uważna i życzliwa widownia. W tym roku festiwal odbędzie się 9, 10 i 11 lipca, rozpocznie go piątkowy koncert Jazz Band Ball Orchestra oraz Big Band Wojnicz w oranżerii Hotelu Łaziska. Natomiast przez kolejne, dwa dni zapraszamy na dziedziniec zamkowy w Czchowie. Historyczna sceneria w połączeniu z wyjątkową muzyką zapewne dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Dodatkowo w sobotę usłyszymy jazzowe aranżacje wybitnego polskiego twórcy Stanisława Moniuszko. Wystąpią m.in. Michalska & Jarzmik Quintet, The Sound Pack, Leliwa Jazz Band. Tuż przed rozpoczęciem sobotnich koncertów, w zamkowych piwnicach otworzymy wystawę „Miniatury jazzowe” Michała Piotrowskiego. Po festiwalu wystawa zostanie przeniesiona do kina Baszta w Czchowie i będzie dostępna do końca wakacji.

Namiastką parady nowoorleańskiej będzie projekt „Dunajec jak Missisipi, Czchów jak Nowy Orlean”. W niedzielę, na rynku spotkamy się z muzykami RB Dixie Five, którzy wykonując muzykę typową dla Nowego Orleanu poprowadzą nas na zamek. Na zamku wystąpi The Warsaw Dixielanders ze specjalną audycją o Louisie Armstrongu i programem dla dzieci. Natomiast koncert Elżbiety Kulpy z sekcją Jazz Roosters zakończy 22. Baszta Jazz Festiwal w Czchowie.

Wszystkie koncerty będą transmitowane on-line, dzięki temu będziemy mogli spotkać się w szerokim gronie miłośników jazzu i nie tylko, w niewielkim miasteczku na południu Polski. Zapraszamy do Czchowa w drugi weekend lipca, będzie wyjątkowo muzycznie!

Ze względu na pandemię, festiwal odbędzie się z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych związanych z epidemią (obowiązują limity osób).

9, 10 i 11 lipca 2021 r.

9 LIPCA 2021 R. – PIĄTEK

Hotel „Łaziska” Cafe Oranżeria

20:00 – Jazz Band Ball Orchestra

21:15 – Big Band Wojnicz

10 LIPCA 2021 R. – SOBOTA dziedziniec Zamku w Czchowie

17:30 – Otwarcie wystawy „Miniatury jazzowe” Michała Piotrowskiego

18:00 – Big Band Rożnów & Katarzyna Świerczek

19:00 – Michalska & Jarzmik Quintet

20:00 – The Sound Pack

21:00 – Leliwa Jazz Band

Podczas sobotnich koncertów odbędzie się licytacja prac plastycznych na rzecz Baszty w Czchowie

11 LIPCA 2021 R. – NIEDZIELA

15:00 – RB Dixie Five „Dunajec jak Missisipi, Czchów jak Nowy Orlean” (start Rynek)

16:00 – The Warsaw Dixielanders (dziedziniec zamku)

17:30 – Meaculpa & Jazz Roosters

IB

Back to top button