Wiadomości

Dofinansowanie na remonty stołówek w Dębnie, Iwkowej i Zakliczynie

Zakończyła się druga edycja rządowego programu Posiłek w szkole i w domu – moduł 3. Program skierowany jest do organów prowadzących szkoły podstawowe z przeznaczeniem na doposażenie i poprawę standardu działających stołówek, a także wsparcie adaptacji i wyposażenia jadalni. Środki trafiły także do szkół w naszym regionie – m.in. do Gmin Dębno, Iwkowa, Wojnicz i Zakliczyn.

Do 40 małopolskich samorządów (w tym trzech powiatów) trafią środki w wysokości prawie 4 mln zł z przeznaczeniem na organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków w 60 szkołach podstawowych. Przyznane dofinansowanie wynosi od 19 996 zł do 80 000 zł dla jednej szkoły.

Dotacje otrzymały m.in.

Gmina Dębno – 160 000 zł

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łysej Górze

Szkoła Podstawowej w Porąbce Uszewskiej

Gmina Iwkowa – 20 713 zł

Publiczna Szkoła Podstawowa w Wojakowej

Gmina Wojnicz – 80 000 zł

Publiczna Szkoła Podstawowa w Wojniczu

Gmina Zakliczyn – 80 000 zł

Publiczna Szkoła Podstawowa w Filipowicach

Środki zostaną przeznaczone na doposażenie stołówek w nowoczesny sprzęt. Otrzymane wsparcie finansowe wpłynie na podniesienie standardu stołówki szkolnej, usprawni pracę w kuchni, pozwoli przygotowywać różnorodne i wysokiej jakości posiłki oraz zapewni uczniom wyższy komfort ich spożywania.

– Wspólnie z samorządami zmieniamy szkolne stołówki i jadalnie. Dzięki nowym sprzętom szkolne kuchnie działają sprawniej, a dzieci otrzymują zdrowsze posiłki. Z dotacji można zakupić np. stoły cateringowe i składane krzesełka, dzięki którym w sezonie wiosenno-letnim uczniowie mogą spożywać posiłki na zewnątrz. To są proste, a jakże ważne działania, pozwalające uatrakcyjnić szkolne stołówki. Program „Posiłek w szkole i w domu” to jedna z rządowych propozycji opartych na ocenie bardzo konkretnych potrzeb lokalnych społeczności. W tym przypadku zakup nowego wyposażenia kuchni czy stołówki ma rzeczywiste przełożenie na poprawę komfortu przygotowywania i spożywania posiłków w szkołach – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

W ramach realizacji programu „Posiłek w szkole i w domu” przewidziany jest obowiązkowy wkład finansowy lub rzeczowy gmin w wysokości minimum 20% środków niezbędnych do realizacji zadania.

Wykaz projektów z dofinansowaniem <==


IB / MUW Kraków

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
Close