ADV
Wiadomości
Trending

Koncert charytatywny „Gramy i wspieramy Kamila” już 15 stycznia 2022 r.

W sobotę 15 stycznia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Jasieniu odbędzie się koncert charytatywny na rzecz 17-letniego Kamila Pajora, który walczy z białaczką. Koncert rozpocznie się o godz. 16:30, a o godz. 18:30 odbędą się licytacje przedmiotów podarowanych przez darczyńców.

Podczas koncertu będzie można się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku w bazie Fundacji DKMS. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

W koncercie wezmą udział artyści związani z Brzeskiem i Tarnowem: tancerze Szkoły Tańca Thomas Dance, Croushed Sounds Big Band, Studio Rocka Pawła Mazura, Gabriela Nawój z pianistą Krystianem Karczewskim, Anna i Kinga Gurgul, Ola Żuchowicz, Kacper i Łukasz Kornaś, Emilia Nowacka, Anna Lis, Zuzanna Kurzydło, zespół regionalny Porąbcoki, Lis Band z Jasienia, zespół Trzy nie 4 z Mielca oraz gościnnie wystąpi Zespół Regionalny Żegiestowska Bukowina.

W trakcie występów będzie można zakupić ciasta i wyroby kół gospodyń wiejskich oraz mieszańców Jasienia.

Historia choroby Kamila

Kamil Pajor jest uczniem III klasy Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych. Do niedawna Kamil był zdrowym, pełnym energii nastolatkiem. Uwielbiał jeździć na rowerze, bawić się ze swoją młodszą siostrą i ciągle szukał możliwości zdobycia wiedzy o samochodach które są jego wielką pasją. Zaczął średnią szkołę o profilu samochodowym we wrześniu 2019 r., był taki szczęśliwy, nie mógł się doczekać praktyk, nowych wyzwań i zdobywania nowych umiejętności.

Niestety, radość Jego nie trwała długo ponieważ w marcu 2020 roku spadła na Niego, Jego rodziców i całą rodzinę okropna wiadomość – ostra białaczka limfoblastyczna.

Wracając z podwórka nagle zaczęły boleć go wszystkie mięśnie tak bardzo, że nie mógł dotrzeć do domu o własnych siłach. Jego mama pojechała od razu z Kamilem do szpitala w Brzesku – tam podstawowe badania, wyniki i chwilę później Kamil był już w karetce, która zawiozła go do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Rozszerzone badania, tomografia, pobranie szpiku… Każde kolejne wyniki rozwiewały nadzieje o tym, że doszło do jakiejś pomyłki.

Pierwsze leczenie, pierwsza chemia, radioterapia, dodatkowe leczenie wspomagające wątrobę oraz pozostałe organy. To już za nim. Kamil po pierwszym etapie leczenia wrócił do domu. Chemia podawana w tabletkach, dodatkowe leczenie i wizyty u lekarzy, co 4 tygodnie wizyty i szczegółowe badania w Krakowie a na co dzień podstawowe badania wykonywane w Brzesku. Wrócił do sił i jednocześnie odrobine do normalności. Udało mu się nawet ukończyć kurs na elektromechnika!

Kolejny rok szkolny, nowe nadzieje i plany. Nic nie zapowiadało tego co nagle przyszło. 20 października 2021 standardowe kontrolne badania w Krakowie i… informacja że wyniki znów bardzo się pogorszyły i wraca do szpitala. Blisko 70% zajętego szpiku kostnego przez komórki nowotworowe, dodatkowo zajęty częściowo układ nerwowy. Nie było wesoło. Aktualnie Kamil ma podawaną chemię, początek leczenia znosił dzielnie, teraz z każdym dniem organizm jest coraz słabszy. Bywają różne dni, jednak ten młody, dzielny chłopak wciąż mówi do swojej mamy, że jak tylko wyjdzie ze szpitala to robi kolejne kursy, szkolenia. Ma mnóstwo planów na przyszłość. Jedynym teraz możliwym leczeniem dla Kamila jest przeszczep szpiku kostnego.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia udało się znaleźć genetycznego bliźniaka Kamila – powoli to na dokonanie przeszczepu szpiku. Aktualnie trwa intensywne leczenie przygotowywanie organizmu do zabiegu przeszczepu.

Pomimo różnych przeciwności losu Jego bliscy wierzą, że każdy dzień to nowa nadzieja na lepsze jutro. Wierzą że wygrają z chorobą, a Kamil wróci do zdrowia. Wierzą że przyjdzie czas że odetchną z ulgą, a Kamil będzie mógł dalej rozwijać swoje pasje, znaleźć swoją pierwszą miłość i żyć tak, jak jego rówieśnicy.

pspjasien.pl/ IB

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button