ADV
Wiadomości
Trending

Okocim / W trosce o bezpieczeństwo strażaków i mieszkańców

Tak jak pisaliśmy już we wcześniejszych artykułach, od początku kadencji radna Elżbieta Rysak postawiła na bezpieczeństwo mieszkańców. Tym razem, w związku z małą widocznością wyjazdu oraz braku oznakowania pionowego oraz poziomego wyjazdu na drogę powiatową Ochotniczej Straży Pożarnej w Okocimiu radna zwróciła się z prośbą o oznaczenie przedmiotowego wyjazdu. Jak uzasadnia radna zasadnym wydaje się przedmiotowe oznakowanie, gdyż jest to prosty odcinek drogi na którym nie każdy z kierowców stosuje się do ograniczenia prędkości w tym miejscu. W sytuacji wezwania OSP do akcji stwarza to zagrożenie życia poruszających się tam osób jak i samych strażaków.

W swojej interpelacji radna na prośbę oraz liczne interwencje mieszkańców miejscowości Okocim zwróciła się również z prośbą o rozważenie możliwości montażu lustra drogowego przy drodze ul. Klęczany/ul. Karpacka w Okocimiu. Na odcinku tym utrudniony jest wyjazd z drogi i włączenie się do ruchu ze względu na istniejący zakręt jak również stromy wyjazd z ul. Karpackiej. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców jak i osób poruszających się tymi ulicami uzasadnia w swojej interpelacji, jak ważny jest montaż lustra w przedmiotowym miejscu.

Jak czytamy w odpowiedzi na zgłoszone interpelacje, radnej Elżbiecie Rysak udało się załatwić temat wprowadzenia oznakowania pionowego oraz poziomego na drodze powiatowej nr 1436K Brzesko – Okocim – Jadowniki w miejscowości Okocim przy wyjeździe Ochotniczej Straży Pożarnej w Okocimiu. Uzgodniono wprowadzenie oznakowania A-30 „inne niebezpieczeństwa” wraz z tabliczką T-16 z obu stron wyjazdu. Niestety wnioskowany montaż lustra drogowego okrągłego U-18a przy drodze powiatowej nr 1436K Brzesko – Okocim – Jadowniki przy skrzyżowaniu z drogą gminną ul. Klęczany zakończył się negatywną opinią Komisji Inżynierii Ruchu Drogowego. Z uzyskanych informacji wiemy, że radna nadal będzie zabiegać o montaż lustra w tym miejscu. Jak twierdzi, lustra drogowe, są bardzo ważnym elementem, mającym bezpośredni wpływ na podwyższenie bezpieczeństwa na drogach.

– Lustro ustawia się na drodze w miejscach o podwyższonym ryzyku niebezpieczeństwa, które związane jest z ograniczeniem widoczności, a wskazane przeze mnie miejsce jak i użytkowników tej drogi ogranicza widoczność. Lustra eliminują martwe punkty, pozwalają na sprawdzenie, czy po drodze porusza się inny pojazd lub pieszy, dzięki czemu można uniknąć wypadku. Montaż lustra w tym miejscu ułatwiłby znacznie wyjazd z ul. Klęczany i bezpieczne włączenie się do ruchu poruszających tam pojazdów – mówi Elżbieta Rysak radna Powiatu Brzeskiego.

IB

Galeria zdjęć

blank

Podobne artykuły

One Comment

  1. Cytuje: „Na odcinku tym utrudniony jest wyjazd z drogi i włączenie się do ruchu ze względu na istniejący zakręt jak również stromy wyjazd z ul. Karpackiej”. Jaki utrudniony wyjazd z drogi? Jakie włączenie się do ruchu? Radna chyba nie zna przepisów i nigdy chyba tam nie jechała. Kobieto wjeżdżając z ulicy Karpackiej na to skrzyżowanie jesteśmy przecież na drodze z pierwszeństwem więc na co Ci tam lustro? Masz jakiś problem jechać prosto pod górkę i lekko skręcić w prawo bo tylko troszkę ta droga z pierwszeństwem skręca … Nie widzę jakiejkolwiek potrzeby montowania tam lustra i potwierdzają to komisja drogowa. Wjeżdżając z drogi podporządkowanej też nie ma potrzeby montowania lustra gdyż mamy obowiązek zwolnić czy też zatrzymać się a z góry wszytko ładnie widać. Pozdro

Back to top button