ADV
SportWiadomości

Okocimski Brzesko poza burtą Pucharu Polski

Wieczysta Kraków 8:0 Okocimski Brzesko

Faworyt środowego spotkania Wieczysta Kraków pewnie wywiązał się, ze swojego zadania pokonując Okocimskiego Brzesko aż 8:0. Gospodarze prowadzenie w meczu objęli już w 15 minucie za sprawą Partika Miśaka, który tego dnia dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Oprócz niego do bramki strzeli Maciej Jankowski, Maciej Michalski, Dawid Linca oraz Adrian Frańczak. Warto wspomnieć, że pod koniec spotkania rzut karny wykonany przez byłego reprezentanta Polski Radosława Majewskiego pewnie wybronił Jan Larysz.

Tuż po losowaniu par 1/8 wojewódzkiego Pucharu Polski było wiadomo, że spotkanie z Wieczystą Kraków będzie bardzo trudne. Sztab szkoleniowy oraz jakościowi zawodnicy, jakich ma w swoich szeregach Wieczysta sprawia, że każdy zespół, który z nimi gra musi wznieść się ponad swoje możliwości.

W dzisiejszym spotkaniu faworyt był jeden i udowadniał to już od samego początku meczu nakreślając swoją przewagę i styl gry. Zawodnicy trenera Jarosława Ulasa, skupili się na grze obronnej i szukali swoich szans w kontratakach.

Gospodarze swoją wyższość udokumentowali już w 15 minucie za sprawą Patrika Miśaka, który wykorzystał podanie Moulina Thibaulta. Chwile później umiejętności Nikodema Śniega sprawdzał Maciej Jankowski, jednak tym razem lepszy okazał się być golkiper Okocimskiego. W 32 minucie drugiego gola w meczu zdobył Patryk Miśak, jednak tym razem sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej.

Dwie minuty później pierwszą akcję przeprowadzili goście, która zakończyła się zdobyczą bramkową, jednak podobnie jak w poprzedniej akcji arbiter główny Tomasz Musiał odgwizdał spalonego. Jeszcze w pierwszej połowie „Piwosze” próbowali złapać kontakt z rywalami, jednak podanie Sergiusza Kosteckiego, który zgrywał piłkę w pole karne do Dariusza Sosnowskiego zostało zablokowane przez Bartosza Plewkę. Jeszcze przed przerwą gospodarze środowego spotkania zdołali zdobyć drugiego gola. Tym razem autorem gola został Maciej Jankowski, który wykorzystał podanie Maksymiliana Hebela.

Druga odsłona meczu to już pełna dominacja Wieczystej Kraków, która swoją przewagę udokumentowała strzeleniem aż 6 bramek. Pierwsza z nich padła w 56 minucie po efektownym strzale Macieja Jankowskiego. Niespełna dwie minuty później na tablicy świetlnej widniał już wynik 4:0. Tym razem pewnym strzałem popisał się Seweryn Michalski, który wykorzystał podanie Sławomira Peszki.

W 66 minucie na strzał zdecydował się Radosław Majewski, jednak futbolówka zdołała zatrzymać się na poprzeczce bramki i wróciła na pole gry, do której dobiegł Patrik Miśak i mocnym strzałem zdobył swojego drugiego gola w meczu. Po tej akcji nastąpiła zmiana bramkarzy w szeregach Okocimskiego. Grającego od początku spotkania Nikodema Śniega zastąpił młody Jan Larysz. Jednak i jemu nie udało zatrzymać się ofensywny gospodarzy, którzy jeszcze do końca spotkania strzelili trzy gole.

W 84 minucie młody golkiper mógł jednak wykazać się swoimi umiejętnościami broniąc rzut karny wykonany przez byłego reprezentanta Polski Radosława Majewskiego.

Spotkanie zakończyło się pewną i zasłużoną wygraną Wieczystej Kraków, która awansował do 1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Tam czeka na nich Metal Tarnów, który pokonał po rzutach karnych 4:1 Poprad Muszyna.