ADV
Kultura
Trending

Patrzery – przygoda zaczyna się tuż za progiem

„Tarnowski Gość Niedzielny”, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zapraszają nauczycieli, oraz uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie na fotoreportaż pod hasłem „Patrzery – przygoda zaczyna się tuż za progiem”.

Większość młodych osób ma smartfony, w które uporczywie wpatruje się, idąc ulicami, nie zauważając i nie słysząc świata wokół siebie. Chcemy, by smartfon – dzięki aparatowi fotograficznemu – stał się jedynie narzędziem i pomocnikiem w obserwacji świata podczas patrzeru, by stał się wizualnym notatnikiem, dzięki któremu stworzymy później literacką, reportażową opowieść o naszej wędrówce. Patrzer nie kończy się z chwilą powrotu do domu. Ważna jest jego druga, refleksyjna część, polegająca na opowiedzeniu tego, co się zobaczyło, odczuło, poznało. Ilustracją opowieści powinny być zrobione zdjęcia. Ich wybór musi być jednak przemyślany i staranny, by współbrzmiały z opowieścią. Podczas patrzeru można stanąć oko w oko z jakąś intrygującą historią dotyczącą okolicy, mijanych domów, figur przydrożnych, kościołów. Można też doznać innego, niż codziennie kontaktu z przyrodą. Można w końcu – przez szczelinę rzeczywistości – dostrzec obecność Boga. Stąd w namyśle po patrzerze ważne będzie pogłębienie swojej wiedzy na temat dostrzeżonych osób, rzeczy czy zjawisk i podzielenie się tą wiedzą w opowieści.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu, informacjami na Plakacie promującym Konkurs oraz przykładowym fotoreportażem na stronie Wydziału Katechetycznego, oraz Tarnowskiego Gościa Niedzielnego.

Organizatorzy Konkursu proszą także o promocję Konkursu w swoich parafiach, szkołach, placówkach oświatowych i wychowawczych.

Więcej informacji na temat Konkursu można uzyskać: tel. 14 688 88 10 w.118, kom. 513 042 385, e-mail: bok.tarnow@mcdn.edu.pl, strony internetowe organizatorów: www.tarnow.gosc.plwww.mcdn.edu.plwww.katechezatarnow.pl. 

Regulamin – Plakat pdf – Plakat jpg

Przykładowe patrzery:

Rzeka czasu – ks. Zbigniew Wielgosz/Gość Niedzielny

Ostateczne narodziny – ks. Zbigniew Wielgosz/Gość Niedzielny

Idź, nie zatrzymuj się! – ks. Zbigniew Wielgosz/Gość Niedzielny

Wiecznie żywa rana– ks. Zbigniew Wielgosz/Gość Niedzielny

borzecin.pl / TGN

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button