ADV
blank
Wiadomości
Trending

Primaaprilisowy incydent zimowy 1-2 kwietnia 2022 r.

Pomimo, że ostatnie dni zaoferowały nam iście wiosenną aurę z temperaturami dochodzącymi do blisko 20 stopni – już w najbliższy piątek 1 kwietnia 2022 r. możemy o poranku przeżyć spore rozczarowanie tym co zobaczymy za oknem. Jest duża szansa na to, że za oknem zobaczymy śnieg. Wg meteorologów już w czwartek nastąpi pogorszenie pogody i mogą wystąpić ciągłe opady deszczu przechodzące w opady śniegu.

Ale jak to bywa pierwszego kwietnia bywa może okazać się, że zamiast kilkunastu centymetrów śniegu będziemy miec tylko opady deszczu.

– To, że ten incydent zimowy się wydarzy jest już niemal pewne, jednak dalej nie jest pewne GDZIE dokładnie się wydarzy. Obecnie prognozy wskazują nieznaczne przesunięcie się trasy niżu na zachód i północ, co spowodowałoby, że rejon Tarnowa będzie na skraju ciepłego wycinka niżu i przeważać będą raczej opady deszczu ze śniegiem i deszczu.

Jednak to jeszcze nic pewnego, tak jak wspominałem wcześniej 100 km różnicy w trasie niżu może powodować kolosalną zmianę warunków pogodowych w stosunku do prognoz. Obecnie rozrzut wiązek na pokrywę śnieżną w Tarnowcu to od 0 do 26(!) cm śniegu, przy prognozie operacyjnej na poziomie 6 cm. Na zachód i północ od Tarnowa może spaść nawet powyżej 20 cm.

Należy pamiętać, że te prognozy są jeszcze obarczone dużym ryzykiem – czytamy na profilu Internetowej Stacji Meteo Tarnowiec.

Aktualna prognoza pogody ICM Brzesko <==

IB / Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec

blank

Podobne artykuły

Back to top button