Wiadomości
Trending

Rodzina nie ma kontaktu z kobietą ranną w wypadku. Ciąg dalszy historii.

We wtorek rano 29 września 2020 r. do redakcji Informatora Brzeskiego została przesłana wiadomość od syna kobiety rannej w niedzielnym wypadku na rondzie w Brzesku. Wg informacji jakie otrzymał jego matka została przetransportowana z Brzeska do szpitala w Krakowie (prawdopodobnie do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – przypis redakcji). Jak wynika z tej wiadomości bliscy nie otrzymują żadnych informacji na temat stanu zdrowia kobiety. Równocześnie w dzisiejszych statystykach Sanepidu kobieta została wykazana jako osoba zakażona koronawirusem.

– Teraz dostałem informacje od osób nie związanych ze szpitalem ze mamę wywieźli do szpitala w Krakowie gdzie nawet nie dostałem kontaktu od szpitala czy mama żyje i powiedzcie w jakim my kraju ….. żyjemy ??? Zero kontaktu z matką od prawie doby a oni robią sobie z nią co chcą !!!! – napisał syn kobiety rannej w wypadku.

Przypomnijmy – w niedzielę 27 września 2020 r. około godziny 20.20 na obwodnicy Brzeska doszło do potrącenia kobiety przechodzącej przez przejście dla pieszych. Kobieta z obrażeniami ciała została zabrana przez załogę karetki pogotowia do szpitala. W tym miejscu rozpoczyna się opowieść syna poszkodowanej kobiety – w poniedziałek 28 września 2020 r. w grupie Spotted Brzesko pojawiła się jego bardzo emocjonalna wypowiedź związana z nieudaną próba kontaktu z matką przebywającą w szpitalu w Brzesku. Całe zajście ma znamiona poważnego kryzysu wizerunkowego, który niestety podkopuje zaufanie do służby zdrowia.

W swoim wpisie mężczyzna zwrócił uwagę na istotny problem – a mianowicie objęcie kwarantanną wszystkich osób, które miały kontakt z jego mamą od momentu gdy została poszkodowana w wypadku. Czy oprócz rodziny na kwarantannę zostanie skierowany również personel szpitala, ratownicy?

Całe zdarzenie opisaliśmy w artykule:

Mocno iskrzy na linii rodziny pacjentów oraz personel brzeskiego szpitala <==

Z prośbą o odniesienie się do całej sprawy zwróciliśmy się we wtorek po południu do rzeczniczki prasowej Szpitala Powiatowego w Brzesku. W momencie gdy otrzymamy oficjalną odpowiedź wrócimy do sprawy.

Bieżąca sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim

O 3 osoby z terenu Gminy Brzesko zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim w dniu 29 września 2020 r. Aktualnie w Powiecie Brzeskim jest 17 aktywnych przypadków koronawirusa. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Brzesku z grupy aktywnych zakażeń w izolacji przebywa 9 osób, a hospitalizacji zostało poddane 8 osób (zwiększenie o dwie osoby). Wzrosła liczba osób objętych kwarantanną – do 115.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 29 września 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 25 września 2020 r. na terenie Polski stwierdzono 89,962 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 2,483 osoby (dzisiaj aż 36 osób zmarłych). W Małopolsce zakażonych jest łącznie 11011 osób (w tym aktywnych: 2 267). Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 228osób – w tym 17 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarłe. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 8 533 osób. W Powiecie Brzeskim 150 osób. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 2 270 (poprzednia doba: 1 066 badań).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 29 września 2020 r.

Zakażonych – 171 osób
Izolacja – 9 osób
Hospitalizacja – 8 osób
Ozdrowieńcy – 145
Osoby w kwarantannie – 115
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 60
Gmina Szczurowa – 16
Gmina Dębno – 18
Gmina Borzęcin – 38
Gmina Gnojnik – 10
Gmina Iwkowa – 18
Gmina Czchów – 11

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Jeden komentarz

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast