Nie przegap
Strona główna » Kultura » Święto Suszonej Śliwki

Święto Suszonej Śliwki

PLAKAT-SLIWKA-2016-drukJuż 17 września odbędzie się kolejne Święto „Suszonej Śliwki”. Tradycyjnie święto odbędzie się w miejscowości Kąty. Organizatorzy jak co roku przygotowali wiele atrakcji. Jak wskazuje sama nazwa święta najważniejszą rolę będzie grała w tym dniu śliwka. Właśnie w związku z tym owocem odbędzie się konkurs kulinarny, w którym będą mogły wziąć udział osoby prywatne, stowarzyszenia, restauracje i firmy oraz zdobywać nagrody. Jedynym warunkiem udziału jest, aby w produkcie, który się zaprezentuje użyta została suszona śliwka. Konkurs to jednak nie jedyna atrakcja święta. Będzie coś również dla tych, którzy lubią dobry kabaret. Podczas imprezy wystąpi Krzysztof Hanke znany jako Bercik występujący także w znanym śląskim kabarecie Rak.

Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie pochodzący z limanowszczyzny Sławomir. Muzyk, który zdobywa coraz większą popularność w programach telewizyjnych.

Organizatorzy imprezy serdecznie zapraszają 17 września do Kątów zarówno tych, którzy uczestniczyli już w tej imprezie, jak i tych, którzy wybierają się na nią po raz pierwszy.

IB