ADV
Materiały sponsorowanePowiat TarnowskiWiadomości

Tomografia na wyciągnięcie ręki

Średni czas oczekiwania na badanie tomografii komputerowej w większych miastach to obecnie blisko 100 dni. Najkrócej trzeba czekać ponad dwa tygodnie. Tymczasem Pracownia Tomografii Komputerowe Zdrowia Tuchów oferuje bezpieczne i precyzyjne świadczenia diagnostyczne tego typu właściwie z dnia na dzień. Rejestrować się można telefonując pod numer 14 65 35 100.

blank

Prócz braku kolejek badanie warto wykonać w Tuchowie także dlatego, że Pacjenci w Szpitalu Rodzinnym zyskują możliwość dalszej diagnostyki i leczenia. Ponadto są zupełnie bezpieczni. Pracownia stosuje wszystkie procedury i wytyczne, które wynikają z zagrożenia epidemiologicznego.

Tomografia jest najczęściej wykorzystywana dla diagnostyki głowy i zatok, klatki piersiowej oraz jamy brzusznej. W trybie nagłym wskazaniami są przede wszystkim urazy. Do badań w Tuchowie wykorzystywany jest wielorzędowy tomograf z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Skanowanie ciała w wybranym obszarze jest całkowicie bezbolesne. Podczas badania pacjent ma możliwość kontaktu z technikiem i lekarzem. Procedura trwa zwykle do kilkunastu minut. Diagnostyka jest realizowana pod nadzorem wykwalifikowanych lekarzy i specjalistów radiologii. Większość badań wymaga dożylnego podania środka kontrastującego. Kontrast osłabia promieniowanie, dzięki czemu struktury wypełnione nim są jasne i możliwa jest bardzo dokładna analiza konkretnego obszaru.

Wyniki analizuje lekarz specjalista w zakresie diagnostyki obrazowej. Medyczną analizę otrzymanych obrazów oraz dokumentację zdjęciową pacjenci otrzymują na nośnikach cyfrowych, zazwyczaj do tygodnia od badania.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button