ADV
Wiadomości
Trending

Udany Piknik Lotniczy w Strzelcach Małych / 3 lipca 2022 r. / zdjęcia

W niedzielę 4 lipca 2022 r. na lądowisku w Strzelcach Małych odbyła się VIII edycja Pikniku Lotniczego. Wydarzenie powróciło po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami covidowymi.  Piknik lotniczy w Strzelcach Małych to nie tylko promocja Gminy Szczurowa i lotnictwa, ale również wielka atrakcja dla tysięcy widzów z całego regionu, którzy podobnie jak w ubiegłych latach przybyli w tym dniu na strzeleckie lądowisko. A było co oglądać – pokazy lotnicze trwały ponad 2,5 godziny.

Galeria zdjęć – VIII Piknik Lotniczy 03.07.2022 Strzelce Małe <==

Całość dopełniły liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów.  Po południu na scenie wystąpiły zespoły takie jak The Pajx oraz Beauty Plate. Dużym zainteresowaniem cieszył się wieczorny konkurs najsilniejszego i najsilniejszej z terenu Gminy Szczurowa oraz animacje i zabawy sportowe dla rodzin prowadzone przez siłownię JODOGYMSzczurowa. W trakcie imprezy na scenie bokserskie show zaprezentował Mariusz Wach – polski bokser, były posiadacz pasów WBC International oraz federacji TWBA w wadze ciężkiej.

Gwiazdą wieczoru był zespół BACIARY, który w góralskich klimatach bawił publiczność  do późnych godzin wieczornych.

Wśród atrakcji znalazły się m.in. wystawy statków powietrznych, samochodów zabytkowych oraz motocykli Stowarzyszenia ROAD RATS Szczurowa. Do dyspozycji uczestników imprezy były namioty promocyjne Małopolskiego Klubu Paralotniowego, Szkoły Latania, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz brzeskiej policji, służby więziennej i małopolskich terytorialsów z 11 Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Dla najmłodszych przygotowano strefę zabaw oraz wioskę ekologiczną „Z ekologią za pan brat od najmłodszych lat”. Dużo frajdy sprawił dzieciakom Festiwal Kolorów.

Patronat nad imprezą objął Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal.

Organizatorami wydarzenia był Urzad Gminy Szczurowa oraz Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

IB

blank

Podobne artykuły

One Comment

  1. Owszem fajnie było i udanie ale bieda jak nie wiem jezeli chodzi o samoloty, 3-4 na krzyż, na niebie tez pokaz mierny, troche to tyłek szkłem utarty w porównaniu do poprzednich lat, wiadomo co roku to samo, powtarzane wręcz słowo w słowo na plakacie ale w tym roku to była 1/5 tego co dawniej na tych plakatach, piknik super fajny, ale na pewno nie lotniczy.

Back to top button