ADV
blank
Kultura

Wyjątkowa muzyczna uczta w Borzęcinie / zdjęcia

W niedzielę 22 stycznia 2023 r. o godz. 17:00 w kościele parafialnym w Borzęcinie Górnym odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Uście Solne i solistów pod batutą Dawida Nowaka.

Jeżeli ktoś myśli, że dobre koncerty może zgrać tylko orkiestra z wielkiego miasta, i że te wykonywane przez orkiestry z małych miejscowości muszą być dużo gorsze to jest w błędzie. Potwierdzeniem niech będzie niedzielny koncert Orkiestra Dęta Uście Solne pod batutą Dawida Nowaka. Młodzi, ambitni muzycy pod okiem swojego dyrygenta zaprezentowali w kościele parafialnym w Borzęcinie zróżnicowany repertuar – od pięknych, wzruszających kolęd, poprzez utwory o tematyce świątecznej znane na całym świecie, aż do muzyki klasycznej kojarzącej się z tym najpiękniejszym, świątecznym czasem. Towarzyszyli jej znakomici soliści: Katarzyna Szlachta, Kamila Pawlik oraz Karol Makuch.

Publiczność, która licznie wypełniła wnętrze w borzęcińskiej świątyni, wysłuchała tego wyjątkowego koncertu z wielkim wzruszeniem i przeżyła niezapomniane chwile. Artystom udało się stworzyć przepiękne widowisko, a doznania estetyczne wspomagała piękna gra świateł, które dopełniały klimat wydarzenia.

Po występie oklaskom nie było końca. Wydarzenie podsumował gospodarz miejsca, proboszcz parafii, ks. Mikołaj Piec.

– Bardzo dziękujemy całemu sztabowi orkiestry z Uścia Solnego z solistami, a także kierownictwu nie tylko za przepiękny koncert, który nas zachwycił, ale także za świadectwo, którym głosicie Chrystusa. Chcemy Was wspierać modlitwą, jak również naszymi ofiarami. Niech Wam Bóg błogosławi w tej sztafecie głoszenia Bożej miłości, która w Betlejem ukazała się światu w Bożej Dziecinie.

Podziękowania i wyrazy uznania na ręce członków orkiestry i jej kierownictwa przekazał także wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

– Dziękuję za ten występ – prawdziwą muzyczna ucztę, pełną emocji i pozytywnych wrażeń. Cała orkiestra to młodzi ludzie, choć wiem, że w ubiegłym roku obchodziliście 95-lecie istnienia. Dziękuję za przyjęcie zaproszenia do Borzęcina mając nadzieję, że współpraca która została niedawno zapoczątkowana będzie owocować w przyszłości kolejnymi koncertami.

Swoim występem orkiestra z Uścia Solnego udowodniła, że warto wspierać tych młodych muzyków, przed którymi pewnie jeszcze wiele wspaniałych występów.

Organizatorami niedzielnego wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Parafia pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie.

Piotr Kania

blank

Podobne artykuły

Back to top button