ADV
blank
Kultura
Trending

Z powodu prognozowanych burz wspólne śpiewanie w hołdzie dla Powstańców Warszawskich tylko online / 1 sierpnia 2021 r.

Decyzją organizatorów niedzielne wspólne śpiewanie w hołdzie dla Powstańców Warszawskich na Zamku w Dębnie, z powodu prognozowanych niekorzystnych warunków atmosferycznych, odbędzie się tylko w wersji online.

Transmisja koncertu bez udziału publiczności z sali koncertowej dębińskiego zamku odbędzie się na kanale youtube Dębińskiego Centrum Kultury <==

– Informujemy, że podjęliśmy trudną decyzję o zmianie formuły wydarzenia – koncertu „Jesteś wolny”, w oparciu o bardzo niekorzystne prognozy pogody. W niedzielę nad Polską spodziewane są wyjątkowo groźne warunki meteorologiczne, które mogą zaowocować rozwojem gwałtownych burz z szeregiem niebezpiecznych zjawisk. Z tego powodu już teraz wydana została dla naszego powiatu prognoza konwekcyjna, uwzględniająca 2. stopień zagrożenia.

Zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu wydarzenia w formie online. Będzie to nagranie koncertu z sali koncertowej z Zamku w Dębnie bez udziału publiczności.

Wspomniane alerty jak i analiza specyfiki otwartego terenu wokół zamku w Dębnie, przygotowania dużej konstrukcji telebimów, rozłożenia i złożenia plenerowej sceny, techniki scenicznej, bezpieczeństwo publiczności, wykonawców, pracowników w połączeniu z odpowiedzialnością za koszty tego wydarzenia, finansowane ze środków publicznych, wpłynęły na podjęcie takiej decyzji.

Prosimy o wyrozumiałość.

 

W niedzielę 1 sierpnia na Zamku w Dębnie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, pn. „Jesteś wolny”. Będzie to koncert  w hołdzie dla Powstańców Warszawskich. O godz. 20:00, w 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego  wystąpią wokaliści ogniska muzycznego Dębińskiego Centrum Kultury oraz instruktorzy, którzy wykonają utwory poety K. K. Baczyńskiego, zarówno w nowych, a także, dobrze znanych aranżacjach.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Pan Wiesław Kozłowski.

Na scenie wystąpią: instruktorki wokalne DCK: Sylwia Pasek i Zuzanna Kuliszewska. Soliści: Zuzanna Kania, Magdalena Sowa, Zofia Kania, Aleksandra Pluszewska, Karolina Płaneta, Natalia Sumara, Kamila Roczniak, Patryk Ledziński. Instrumentaliści: Karolina Kotra – skrzypce, Łukasz Tadla – gitara, Artur Potępa – pianino, Robert Sowa – pianino. Aranżacje muzyczne: Artur Potępa, przygotowanie wokalne: Sylwia Pasek i Zuzanna Kuliszewska. Scenariusz, reżyseria: Łukasz Przybyło.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

gminadebno.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button