ADV
Materiały sponsorowaneWiadomościWideo

Zostań płetwonurkiem bojowym! Trwa rekrutacja do jednostki specjalnej FORMOZA

Do 31 stycznia 2022 r. można złożyć ankietę rekrutacyjną do jednej legendarnych polskich jednostek wojskowych – FORMOZY. Jednostka Wojskowa Formoza im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego to jednostka specjalna płetwonurków bojowych. Głowną domeną działań jednostki jest środowisko morskie.

Masz płuca ze stali, wyjątkową wytrzymałość i nie boisz się odważnych wyzwań? Dołącz do elitarnych morskich komandosów z gdyńskiej Formozy i udowodnij, że podołasz specjalnym zadaniom.

Jednostka specjalna poszukuje wyjątkowych kandydatów – z ponadprzeciętną sprawnością fizyczną, ogromną odpornością na stres i silną psychiką. Jeżeli sprawdzą się podczas wymagającej kwalifikacji, mogą zostać członkami elitarnej Jednostki Wojskowej Formoza z Gdyni. To złożony z płetwonurków bojowych pododdział polskich Wojsk Specjalnych, który wykonuje ściśle tajne operacje, nierzadko przywodzące na myśl sceny rodem z klasyków kina akcji.

Jednostka Wojskowa Formoza często współpracuje z Zespołem Bojowym B (zespołem wodnym) Jednostki Wojskowej Grom, z Morskim Oddziałem Straży Granicznej oraz z pododdziałem płetwonurków bojowych Jednostka Wojskowej Komandosów.

Kandydaci do służby w jednostce muszą zmieścić się w widełkach wiekowych, czyli mieć od 19 do 32 lat. Trzeba też, podobnie jak w przypadku innych formacji mundurowych, posiadać obywatelstwo polskie i minimum średnie wykształcenie, a także być niekaranym sądownie. Przyszli komandosi nie mogą też mieć przeciwwskazań zdrowotnych do pełnienia służby w jednostce specjalnej.

REKRUTACJA

Dla śmiałków informacje będą udzielane:

  • pod numerem telefonu: (26)1266894, pn.- pt. 08:00 – 15:00
  • oraz pod adresem mailowym: 4026.rekrutacja@ron.mil.pl

INFORMACJE OGÓLNE
Rekrutacja jest ustalonym, podzielonym na etapy procesem pozyskiwania kandydata do służby w Jednostce Wojskowej FORMOZA
Do rekrutacji mogą przystąpić: żołnierze czynnej służby wojskowej, żołnierze rezerwy, funkcjonariusze innych służb mundurowych, osoby bez przeszkolenia wojskowego – „cywile” (tylko selekcja)

Minimalne wymagania stawiane kandydatowi przed poddaniem go procesowi rekrutacji:

  • obywatelstwo polskie
  • niekarany sądownie
  • wykształcenie min. średnie

Proces rekrutacji do Jednostki Wojskowej FORMOZA dzieli się na dwa rodzaje:

  • SELEKCJA – jest procesem naboru kandydatów na stanowiska służbowe w grupach szturmowych wchodzących w skład zespołu bojowego
  • KWALIFIKACJA – jest procesem naboru kandydatów na stanowiska służbowe z wyłączeniem grup szturmowych

Terminy najbliższej rekrutacji:

  • Składanie ankiet – do 31 stycznia 2022r.
  • Test sprawnościowy i badania psychologiczne – 5 marca 2022r.
  • Test w trudnych warunkach klimatyczno – terenowych – kwiecień 2022r.

Informacje dotyczace rekrutacji <==

Informacje dotyczące selekcji <==

Dowódca Jednostki Wojskowej 4026 'FORMOZA’ Kmdr Radosław Tokarski / gdynia./pl

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button