Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Noworoczne statystyki Informatora Brzeskiego

Noworoczne statystyki Informatora Brzeskiego

Przełom grudnia i stycznia to czas gdy wszyscy przygotowują zestawienia, podsumowują miniony rok. Jak mawiają niektórzy (szczególnie zatrudnieni w tzw. „budżetówce”) – „statystyka jest królową nauk” nasza redakcja postanowiła po zakończeniu roku podsumować dotychczasową aktywność w 2018 r. 

Strona informatorbrzeski.pl 

Od momentu uruchomienia serwisu 7 marca 2011 r. opublikowaliśmy – 7769 artykułów. W tym w 2018 r. opublikowanych zostało 1265 artykułów (styczeń – 110, luty 91, marzec 102, kwiecień 129, maj 139, czerwiec 102, lipiec 87, sierpień 89, wrzesień 87, październik 95, listopad 97, grudzień 137). To ponad 16% procent artykułów jakie do tej pory zostało opublikowane.

Rośnie również liczba odwiedzających. W ciągu 365 dni minionego roku zaledwie przez 6 dni liczba spadła nieznacznie poniżej 1 000 odwiedzających – zazwyczaj była to liczba w przedziale od 1300 do 1800 odwiedzających. Nie brakowało również dni gdy liczba odwiedzających szybowała powyżej 8, a nawet 12,5 tysięcy odwiedzających. Tak duży ruch generowały m.in. informacje związane z niedawnymi wyborami samorządowymi, wprowadzeniem w Brzesku prohibicji, odkryciem nielegalnego składowiska trujących odpadów w Dołędze, a także te te smutne informacje związane z wypadkami. Łącznie informatorbrzeski.pl miał 1 490 000 odsłon. To ponad 25% wszystkich odsłon w serwisie od początku jego istnienia.

Zmieniamy się również od strony technicznej – od połowy grudnia 2018 r. serwis został przeniesiony na nowy dedykowany serwer z szybkim dyskiem SSD. 

Gazeta Informator Brzeski

W 2018 r. wydane zostało 12 numerów gazety o charakterze informacyjno-reklamowym. Nakład gazety wahał się od 10 do 15 tysięcy sztuk. Dystrybucja gazety objęła również zachodnią część Powiatu Tarnowskiego.

Profil FB

Profil społecznościowy Informatora Brzeskiego może również pochwalić się największą w regionie liczbą „lajków”. Łączna liczba polubień to aktualnie: 17 286. W ciągu roku przybyło nam aż 2 875 osób, które polubiły nasz profil. To 16,63 % wszystkich polubień. Aktywność naszych czytelników na facebooku podobnie jak na stronie związana jest z wydarzeniami jakie dzieją się w regionie. Nie zabrakło wyborczych emocji. Dużym powodzeniem cieszą się zdjęcia i transmisje online – to one dają największą ilość interakcji.

Profil YT

Kanał youtube Informatora Brzeskiego na którym publikujemy materiały video działa od października 2011 r. Aktualnie znajduje się tam 307 materiałów, przy czym w 2018 r. zostało tam dodane 54 nowe materiały.

To nasze małe sukcesy za które dziękujemy zarówno naszym czytelnikom, jak i partnerom.

Nieco o naszych planach na rok 2019

W ramach dalszego rozwoju chcemy się skupić na rozwoju pakietu składającego się z czasopisma oraz 4 portali internetowych o zasięgu powiatowym (Powiat Tarnowski, Powiat Dąbrowski, Powiat Brzeski, Powiat Bocheński).  Do trzech serwisów (informatorbrzeski.pl ; informatorbochenski.pl ; informatordabrowski.pl) dołączy już wkrótce kolejny – informatortarnowski.pl.
Dotychczasowa gazeta przejdzie metamorfozę – zyska nową nazwę „Informator” oraz zmieni się jej szata graficzna. Nakład zostanie zwiększony na początek do 20-25 tysięcy sztuk. 

Zapraszamy do współpracy w zakresie promocji i reklamy Państwa firm i instytucji na łamach naszej gazety oraz portali informacyjnych. Jesteśmy przekonani, że przyniesie ona wymierne, obustronne korzyści na wielu płaszczyznach.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy!

IB