ADV
ReligiaWiadomości
Trending

Policja szuka wandali którzy ukradli figurkę Jezusa z szopki na rynku w Brzesku

W sobotę 7 stycznia 2023 r. około godziny 12.00 policjanci otrzymali zgłoszenie od osoby, która w parku w Brzesku odnalazła porzuconą figurkę Jezusa z szopki bożonarodzeniowej.

– Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawców, w tym między innymi sprawdzają i analizują monitoringi. Postępowanie prowadzone jest w kierunku art. 196 kodeksu karnego – informuje Ewelina Buda oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Art. 196. – [Obraza uczuć religijnych] – Kodeks karny.

Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Przypomnijmy — w sobotę 7 stycznia 2023 r. szopka bożonarodzeniowa znajdująca się na rynku w Brzesku padła ofiarą wandali, którzy ukradli figurkę Jezuska, a następnie porzucili na huśtawce w Ogródku Jordanowskim.

O sprawie napisaliśmy jako pierwsi w materiale:

Brzesko / Wandale ukradli Jezuska z szopki. Porzucili go w Ogródku Jordanowskim <==
Brzesko. Stanowisko duszpasterzy z parafii Św. Jakuba w sprawie profanacji szopki <==

foto: Tomasz nadesłane przez czytelnika

IB

Podobne artykuły

One Comment

  1. Szanowni mieszkańcy Brzeska i Okolic . W Brzesku ukradziono figurkę Jezusa . A media podają Policja szuka ,, wandali ,, A burmistrz Brzeska p. Tomasz Lachota podaje ,, Jako dorośli bądźmy wrażliwi na tego typu ,, wandalizm ,, Księża z Brzeska – ,, To wyraz głupoty , wandalizmu , czy bandytyzmu . Mieszkańcy Brzeska ocenicie burmistrza i księży z punktu tego terminu znieważające go Wandalów ! Najgorsze jest to że obraża się twórców Państwa Polskiego ! Art. 196 > Kto obraża uczucia religijne innych osób , znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce , ETC ,, < Tu się księża i Burmistrz obraża i szczuje innych na innych w tym przypadku na Wandalów . Obraża się nasze uczucia narodowe ! Bo jesteśmy zwyczajnym narodem , ale przez utworzenie państwa polskiego dopuściliśmy się do ,, skrajnej diaspory ,, Ci co wyprodukowali termin nas znieważający nic nie wspominaja nawet o tym że Wandalowie są twórcami państwa naszego .

Back to top button