ADV
Wiadomości
Trending

Poranny meldunek z Tokio – Skrzypulec i Ogar nadal na czele / 30 lipca 2021 r.

Trzy polskie załogi wygrały dzisiaj wyścigi w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020! Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar umocniły się na prowadzeniu w klasie 470. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w klasie 49er oraz Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda w klasie 49erFX walczą o awans do wyścigów medalowych. Na 17 miejscu udział w Igrzyskach zakończyła Magdalena Kwaśna. A jutro o medal w klasie RS:X walczyć będzie Piotr Myszka.

Przypomnijmy – Jolanta Ogar-Hill pochodzi z Łysej Góry (Powiat Brzeski / Gmina Dębno). W zmaganiach olimpijskich bierze udział w swojej karierze sportowej po raz trzeci.

Szczegółowo przebieg dzisiejszej rywalizacji relacjonuje Polski Związek Żeglarski:

Pierwszy wyścig klasy 470 w wykonaniu Agnieszki i Joli nie był udany, przynajmniej jeśli chodzi o wynik, bo na pewno trzeba pochwalić wolę walki. Polki mocno spóźniły start i znalazły się na końcu stawki, na miejscu 20. Mozolnie jednak przebijały się do przodu, już na pierwszym znaku kursowym zyskały kilka pozycji, by ostatecznie skończyć wyścig na miejscu 13. Z pewnością nie było to to, na co liczyły same zawodniczki, jak i trenerzy, ale to jest przecież żeglarstwo, słabsze wyniki się zdarzają i sęk w tym, aby były to wypadki przy pracy, a nie norma.

O tym, że był to wypadek przy pracy Agnieszka Skrzypulec i Jola Ogar udowodniły bardzo szybko, bo już w kolejnym wyścigu. Piękny start i do drugiego znaku kursowego walka o pozycję lidera z Japonkami i Brytyjkami. Z tej walki Polki wyszły zwycięsko i już do końca utrzymywały bezpieczną przewagę. Było to trzecie zwycięstwo naszej załogi z sześciu do tej pory rozegranych wyścigów.

Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar (UKŻ Wiking Toruń) prowadzą w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 10 pkt. Tuż za Polkami, z 14 pkt. znajdują się Hannah Mills i Eilidh McIntyre (Wlk. Brytania), a trzecie miejsce zajmują Camille Lecointre i Aloise Retornaz. Francuzki zgromadziły 17 pkt.

Klasyfikacja generalna po 6 z 11 wyścigów:

1. POLSKA – 10 pkt
2. Wielka Brytania – 14 pkt
3. Francja – 17 pkt
4. Japonia – 28 pkt
5. Szwajcaria – 29 pkt
6. Brazylia – 34 pkt
7. Słowenia – 34 pkt
8. Izrael – 41 pkt
9. USA – 43 pkt
10. Włochy – 44pkt

Za nami sześć z jedenastu wyścigów. Polki wygrały trzy z nich. Kolejne dwa zaplanowane są na niedzielę 1 sierpnia. Początek o godz. 5:15 czasu polskiego.

O startach załogi żeglarskiej w klasie 470 w składzie Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill pisaliśmy w materiałach:

Japonia / Wymarzony początek rywalizacji załogi Skrzypulec & Ogar-Hill w klasie 470 <==

Tokio 2020 / Skrzypulec i Ogar nadal na czele <==


IB / Polski Związek Żeglarski

Podobne artykuły

Back to top button