ADV
SportWiadomości
Trending

Tokio 2020 / Skrzypulec i Ogar nadal na czele

Trwa kolejny dzień sportowej rywalizacji podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W żeglarskiej klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill nadal prowadzą w klasyfikacji generalnej. Przypomnijmy – Jolanta Ogar-Hill pochodzi z Łysej Góry (Powiat Brzeski / Gmina Dębno). W zmaganiach olimpijskich bierze udział w swojej karierze sportowej po raz trzeci.

Szczegółowo zmagania opisuje Polski Związek Żeglarski.

Piąty dzień olimpijskiej rywalizacji w żeglarstwie był bardzo emocjonujący. Po wczorajszych dwóch wygranych w doskonałym stylu wyścigach w klasie 470 kobiet, apetyty kibiców rozbudziły Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar (Wiking Toruń). Polki to czołowa załoga na świecie, ale tak dobrego początku nikt się nie spodziewał. Dzisiaj Agnieszka i Jola udowodniły, że wczorajsze wygrane nie były przypadkiem, a efektem bardzo dobrej formy.

W pierwszym wyścigi biało-czerwone finiszowały na miejscu drugim, tuż za załogą z Brazylii Fernanda Oliveira i Ana Barbachan. W drugim na trasie było znacznie ciekawiej. Tym razem Polki również wystartowały w czołówce, na pierwszym znaku kursowym były czwarte, by potem spaść na siódme miejsce. Przez połowę wyścigu nasze reprezentantki walczyły o każdy centymetr mozolnie odrabiając dystans do wyprzedzających je załóg. Ostatecznie, dzięki dobrej strategii i czasami ryzykownym decyzjom Agnieszka Skrzypulec i Jola Ogar wyprzedziły załogi ze Słowenii i Hiszpanii i finiszowały na miejscu 5.

Drugi wyścigi wygrały prowadzące niemal cały czas Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre, które dzięki temu awansowały na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Brytyjki mają 8 pkt. i do prowadzących Polek tracą cztery punkty. Trzecie miejsce, z dorobkiem 9 pkt. zajmuje załoga z Hiszpanii, Camille Lecointre Aloise Retornaz.

– Dzisiaj były super warunki, wiało z siłą od 12 do 18 węzłów, była też spora fala.

Agnieszka i Jola w drugim wyścigu nie miały zbyt dobrego startu, długo nie mogły znaleźć rytmu żeglugi, ale szybko udało się opanować emocje i wszystko wróciło do normy. Skończyły na piątym miejscu i utrzymały prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Cieszymy się z tego, ale oczywiście nie popadamy w hurraoptymizm, zachowujemy spokój i krzywą emocji trzymamy w linii prostej. Mamy nadzieję, że również nasze wyniki już do końca będą pokazywać w miarę prostą linię, bo regaty wygrywa się równym żeglowaniem w czołówce.

Przed nami jeszcze daleka droga, robimy swoje – mówi Zdzisław Staniul, trener Agnieszki Skrzypulec i Joli Ogar.

Komentarz trenera

O pierwszym dniu zmagań załogi pisaliśmy Japonia / Wymarzony początek rywalizacji załogi Skrzypulec & Ogar-Hill w klasie 470 <==

foto: Polski Związek Wedkarski@fb

IB / Polski Związek Wędkarski

Podobne artykuły

Back to top button