ADV
SportWiadomości
Trending

Spotkanie z liderem

Po pucharowych zmaganiach, w których Okocimski Brzesko pewnie pokonał Arkadię Olszyny, wygrywając 5:1, czas na powrót do ligowej rzeczywistości. Przed zespołem trenera Jarosława Ulasa spotkanie z Wiślanami Jaśkowice, które rozegrają w ramach 4. kolejki IV ligi Małopolskiej. Spotkanie to rozegrane zostanie o godzinie 17:30 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym arbitrem sobotnich zawodów zostanie Mariusz Kuś z KS Tarnów. Transmisja z meczu na Informator Brzeski.

Ligowa rzeczywistość

Wiślanie Jaśkowice to obecny lider rozgrywek czwartoligowych, który po trzech kolejkach ma na koncie komplet punktów. Bardzo dobrze wygląda również bilans bramkowy zespołu, który wynosi 7:1. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Łukasza Skrzyńskiego pokonali przed własną publicznością Limanovię Limanowa wynikiem 1:0. Jedynego gola na wagę trzech punktów zdobył w 44 minucie Arkadiusz Lewiński. W obecnych rozgrywkach Wiślanie rozegrali już dwa spotkania wyjazdowe, które zakończyły się pewnymi zwycięstwami. Zespół w tych meczach zanotował aż 6 trafień, tracąc zaledwie jedną bramkę. Najlepszymi strzelcami zespołu są: Jakub Seweryn oraz Kacper Sołtys, którzy mają po dwa trafienia.

Wiślaną nie jest obca gra na tym szczeblu rozgrywkowym, w którym nieprzerwanie występują przez cztery sezony. Największym sukcesem Klubu jest zajecie 8 miejsca w III lidze w sezonie 2017/2018. Czasy te z pewnością bardzo dobrze pamięta obecny zawodnik Okocimskiego Konrad Kuliszewski, który w Jaśkowicach przebywał od sezonu 2014/2015 aż do sezonu 2021/2022, przenosząc się do ekipy z Brzeska.

Kadra

Jeszcze przed startem sezonu zespół z Jaśkowic pożegnał się z czwórką zawodników. Największą stratą jest odejście do Puszczy Niepołomice Adisa Monsuru, który dwa razy z rzędu został najlepszym strzelcem w IV lidze. Ostatni dorobek zawodnika to 31 goli w 30 meczach. W ich miejsce Zarząd Klubu sprowadził pięciu doświadczonych zawodników takich jak: Kacper Sołtys (Pcimianka Pcim), Dominik Cholewa (Garbarnia Kraków), Damian Drzewiecki (Wieczysta Kraków), Tomasz Jaklik (Hutnik Kraków), Mateusz Krasuski (Wieczysta Kraków) oraz Patryk Pischinger (powrót po kontuzji). Pierwszy z nich bardzo dobrze wpisał się w nową drużynę, notując już dwie bramki.

Okocimski akcent

Sobotnie spotkanie będzie bardzo wyjątkowe i to nie tylko pod względem czysto sportowym, ale także pod względem były zawodników Okocimskiego, którzy obecnie występują w barwach naszego najbliższego rywala. Zawodnikami tymi są: Sebastian Głaz, Dawid Dynarek oraz Arkadiusz Lewiński. Pierwszy z nich występował w zespole z Brzeska przez półtora sezonu (2010/2011 – 2011/2012 (j)). Z kolei Dawid Dynarek reprezentował barwy „biało-zielone” w sezonie 2011/2012, a Arkadiusz Lewiński przebywał w Okocimski w latach 2014/2015 oraz w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016.

Informacje w skrócie:
Miejsce w tabeli: 1
Najlepszy strzelec: Jakub Seweryn, Kacper Sołtys (po 2 trafienia)
Najwięcej żółtych kartek: Patryk Pischinger (2)
Najwyższa wygrana: Glin Gorlice 4:0


Zespół Okocimski Brzesko, przystąpi do sobotniego pojedynku po wysokiej wygranej w Pucharze Polski, w którym pokonali Arkadię Olszyny wynikiem 5:1. Zwycięstwem zakończyło się również ostatnie spotkanie ligowe, w którym podopieczni trenera Jarosława Ulasa pokonali na wyjeździe Kalwariankę Kalwara Zebrzydowska wynikiem 2:1.

Bez wątpienia najważniejszym atutem „Piwoszy”  w walce o trzy punkty będzie gra na własnym stadionie, na którym zespół nie przegrał do 23 kwietnia ulegając, ulegając wówczas drużynie z Maniowy 1:5.

W sobotnim meczu szkoleniowiec Jarosław Ulas nie będzie mógł skorzystać z dwóch zawodników. Pierwszy z nich jest Jan Larysz, który jeszcze w pierwszym meczu nabawił się kontuzji. Drugim zawodnikiem jest Michał Zydroń, który w e meczu z Kalwarianką doznał kontuzji mięśniowej. Po za tym nikt z zawodników nie narzeka na urazy i wszyscy są gotowi na sobotni mecz.

okocimski.com

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button