ADV
Wiadomości
Trending

Wielka mobilizacja w finale zbiórek dla Marcelka / Kiermasze charytatywne 27-28 marca 2021 r.

31 marca 2021 r. odbędzie się operacja przeszczepienia wątroby Marcelkowi Kubali. Dawcą będzie jego tata  – Tomasz. Od 27 lutego Marcelek przebywa w Chicago, gdzie przeszedł szereg badań i konsultacji medycznych przygotowujących go do operacji. Jednak przed wszystkimi którzy wspierają i dopingują małego wojownika z Jadownik jeszcze kilka dni trudnej walki o zebranie blisko miliona złotych jaki jest potrzebny by operacja mogła się odbyć.

Na ostatniej prostej – w weekend 27-28 marca 2021 r. odbędzie się szereg kiermaszy charytatywnych i zbiórek publicznych dla Marcelka. Kiermasze słodkości i różnych przysmaków oraz rękodzieła przygotowane m. in. przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich oraz ludzi dobrej woli pozwolą zebrać jak największą część brakującej kwoty. Ludzie dobrej woli z Powiatów Brzeskiego, Tarnowskiego i Bocheńskiego wytrwale gromadzą każdą złotówkę i nawet na moment się nie poddają.

 Poniżej zamieszczamy listę miejsc gdzie będą odbywały się kiermasze.

Jeżeli jakiegoś wydarzenia nie ma na liście – prosimy informację na adres redakcji (redakcja@informatorbrzeski.pl) lub za pośrednictwem naszego facebooka w wiadomości prywatnej <==

Jednocześnie trwają licytacje internetowe, z których całkowity dochód zostaje bezpośrednio wpłacany na zbiórkę pieniężną na portalu siepomaga.pl.

Grupa Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi <==  Prosimy wszystkich, którzy chcą i mogą wesprzeć małego Marcelka o dołączenie do grupy.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia tych inicjatyw i włączenie się chociażby przez najmniejszy datek, zakup prezentu na Wielkanoc, udział w licytacji czy też zakup smakołyków.

Powiat Brzeski

Czchów

W sobote 27 marca 2021 r. od godziny 9.00 w Czchowie wystartuje Świąteczny Kiermasz Ciast. Wolontariuszy z pysznymi ciastami i rozmaitymi przysmakami będzie można spotkać na parkingu pomiędzy Biedronką oraz Pepco. Kiermasz potrwa do wyczerpania zapasów. Organizatorzy liczą na wielkie serca i szczodrość mieszkańców Gminy Czchów.

Jadowniki

Sobota 27 marca 2021 r. Kiermasz ciast przed sklepem SPAR w Jadownikach od godz. 8.00 do wyczerpania zapasów. Czekają przepyszne babki, ciasta, baranki, makarony, chleby, domowy chrzan, serki, pasztet z królika, mleko, przetwory wiejskie i wiele innych tradycyjnych rzeczy.

Powiat Bocheński

Lipnica Murowana (Gmina Lipnica Murowana)

W sobotę 27 marca, od godziny 8:00, na parkingu obok Delikatesów Centrum odbędzie się kiermasz ciast i zbiórka do puszek. Stoisko przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Murowanej, Lipnicy Dolnej i Lipnicy Górnej.

Powiat Tarnowski

Łętowice (Gmina Wierzchosławice)

W niedzielę 28 marca 2021 r., od godziny 13:00 do 18.00, obok remizy OSP Łętowice odbędzie się wydarzenie charytatywne „Wielkanocna Zagroda”. Podczas tego wydarzenia strażacy będą zbierać dla Marcelka plastikowe nakrętki. Przy okazji akcji czekać będą liczne atrakcje m.in. zagroda ze zwierzętami oraz przygotowane przez druhów na tą okazję dekoracje wielkanocne. Wszystko odbywać będzie się w pełnym reżimie sanitarnym.

foto: Bogusław Hajduk

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button