ADV
Region

Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zapobiegli tragedii

St. post. Maciek Wielgus oraz st. post. Dominik Mądro wypełni słowa roty policyjnego ślubowania „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, …, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia….”

W godzinach popołudniowych dyżurny tarnowskiej Policji otrzymał niepokojącą informację od jednego z kierowców jadących autostradą A4. Twierdził on, że na wiadukcie w Nowych Żukowicach poza barierami ochronnym stoi osoba najprawdopodobniej z zamiarem skoczenia na drogę. Ta dramatyczna informacja trafiła do operatora numeru alarmowego, a dyspozytor skierował na miejsce służby ratunkowe. Do akcji zaangażowano Państwową Straż Pożarną z Tarnowa OSP z Nowych Żukowic, a także Policję. Dyżurny tarnowskiej komendy skierował w to miejsce patrole, a najbliżej tego wiaduktu byli st. post. Maciej Wielgus oraz st. post. Dominik Mądro. Policjanci po kilku minutach byli już na miejscu i zauważyli, że na zewnętrznej krawędzi wiaduktu stoi pochylony nad dwupasmówką mężczyzna i wszystko wskazuje na to, że chce skoczyć. Każda minuta była cenna, więc policjanci nie zastanawiając się prędko dojechali w pobliże mężczyzny, podbiegli i chwycili go za kurtkę uniemożliwiając jakikolwiek ruch. Agresywny młody człowiek został siłą przełożony przez barierkę na jezdnię wiaduktu i obezwładniony. Mężczyzna przez cały czas krzyczał, że jego życie nie ma sensu, jego świat się załamał i nie widzi rozwiązania swoich problemów. Gdy się uspokoił była dopiero możliwość z nim rozmowy oraz powiadomienie pogotowia ratunkowego. Ratownicy przetransportowali mężczyznę do tarnowskiego szpitala, gdzie zaopiekowali się nim specjaliści.

Gratulujemy postawy młodym policjantom Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, Maćkowi i Dominikowi, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

tarnow.policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button