ADV
Region

„V Wojnicki Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny 2019”

blank7 grudnia w Kinie Wawel w Wojniczu odbyła się ceremonia wręczenia nagród piątej edycji Wojnickiego Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego, którego organizatorem jest Wojnickie Towarzystwo Fotograficzne Fotum.

W konkursie wzięli udział uczestnicy z 65 krajów świata (wszystkich kontynentów) między innymi z Nigerii, Arabii Saudyjskiej, Brazylii, Gruzji, Chin, Indii, Tajlandii, Azerbejdżanu, Australii, Republiki Południowej Afryki, Malezji, Kuwejtu, Dominikany z większość państw Europy i wielu innych. Wzorem lat poprzednich konkurs miał zasięg światowy i odbywał się pod prestiżowymi auspicjami międzynarodowych federacji fotograficznych: International Federation of Photographic Art (FIAP), Photographic Society of America (PSA), Global Photographic Union (GPU), International Association of Art Photographers (IAAP) oraz Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Jury w składzie Dorota Kycia, Dariusz Kobylański oraz Krzysztof Stós przyznało 111 nagród, medali i wyróżnień wyżej wymienionych organizacji, spośród niemal 6 000 nadesłanych prac. Uczestnicy, jak co roku, konkurowali w trzech kategoriach Otwartej Kolorowej, Otwartej Monochromatycznej oraz w kategorii Portret przesyłając w formie cyfrowej na każdą z nich maksymalnie 4 fotografię.

Ilość nadesłanych prac, liczba uczestników oraz krajów z których pochodzili sprawiła, że wojnicki konkurs stał się ponownie największym tego typu wydarzeniem w Polsce i jednym z największych w Europie. Podczas ceremonii w Kinie Wawel oprócz wręczenia nagród i prezentacji nagrodzonych prac został wyświetlony multimedialny pokaz wybranych zdjęć zaakceptowanych do wystawy. Pokazowi towarzyszyła muzyka wykonywana na żywo przez znakomitego pianistę jazzowego Kajetana Borowskiego. Po ceremonii wręczenia nagród dalsza część uroczystości odbyła się w Domu Grodzkim w Wojniczu gdzie przy wspaniałym poczęstunku przygotowanym przez członków WTF Fotum, lampce wina i wyśmienitej muzyce wykonywanej przez zespół „Obywatele DT” otwarta została wystawa pokonkursowa. Najlepszym autorem piątej edycji konkursu został Pan Martin Zurmühle ze Szwajcarii, a pełną listę nagrodzonych i wyróżnionych oraz ich prace można zobaczyć na stronie konkursowej http://salon.fotum.org/.

IB

 

Podobne artykuły

Back to top button