Region

Zakliczyn finalistą konkursu na innowacyjny samorząd

Zakliczyn został finalistą pierwszej edycji konkursu „Innowacyjny Samorząd” w kategorii gmin miejsko-wiejskich, który zorganizował Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Burmistrz Dawid Chrobak dyplom odebrał podczas uroczystej gali w Ministerstwie Rozwoju.

Konkurs miał na celu promocję szeroko pojętych innowacji wdrażanych przez samorządy, opartych na nowoczesnych technologiach i nie tylko.

Zależało nam na pokazaniu różnych obliczy innowacji i spopularyzowaniu najlepszych praktyk – mówił Jacek Pochłopień, redaktor naczelny Serwisu Samorządowego PAP.

Kapituła z ponad 300 przysłanych projektów przez jednostki samorządu terytorialnego wybrała te najbardziej innowacyjne i wyróżniła w pięciu kategoriach. Nadesłane projekty dotyczyły m.in. komunikacji, transportu, ekologii, pozyskiwania energii, a także edukacji i sfery społecznej.

Konkurs przeprowadzony został w kategoriach: duże miasta (powyżej 200 tys. mieszkańców), gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie i powiaty. Zakliczyn zakwalifikowany został do finału w kategorii gmin miejsko-wiejskich.

Zostaliśmy zauważeni w tym konkursie za realizowany nowatorski projekt „Aktywni seniorzy w cyfrowym Zakliczynie”. Zakłada innowacyjne rozwiązania w zakresie polityki senioralnej, który dofinansowany został przez Ministerstwo Rozwoju kwotą blisko 550 tys. zł. Skierowany jest do kobiet w wieku 60+ i mężczyzn w wieku 65+ – informuje burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

IB

Fot. UM Zakliczyn i PAP

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast