Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Złoty Jubileusz Kapłaństwa

Złoty Jubileusz Kapłaństwa

3 lipca 2011 r. w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mokrzyskach, Złoty Jubileusz Kapłaństwa świętował Ksiądz Kanonik Marian Wal, pierwszy i długoletni Proboszcz tej parafii. Ten szczególny dzień ks. Jubilat obchodził w gronie najbliższych: kapłanów, rodziny, przyjaciół, rodaków i parafian oraz  zaproszonych władz miasta i powiatu. Uroczystość połączona była z odpustem ku czci Serca Pana Jezusa. Mszę Św. koncelebrował Dostojny Jubilat, a wyjątkowo piękne i głębokie kazanie o Bożym Sercu i Kapłaństwie wygłosił ks. Prałat Adam Kokoszka, Wikariusz Biskupi do spraw formacji duchowieństwa.

Podczas uroczystej Mszy św. nie zabrakło wzruszenia, zarówno ze strony ks. Jubilata, jak i mieszkańców parafii, w szczególności tych, którzy pamiętali go jako tutejszego proboszcza. Ks. Kanonik otrzymał list gratulacyjny za wieloletnią posługę kapłańską od Ks. Bpa Ordynariusza Wiktora Skworca, serdeczne życzenia od przybyłych Gości, a od parafian obraz przedstawiający kościół w Morzyskach.

Życzymy Złotemu Jubilatowi  ks. Marianowi przeżywania Chrystusowego kapłaństwa wg słów Błogosławionego Jana Pawła II: „Ostatecznie zawsze potrzebny ludziom okaże się tylko kapłan świadom pełnego sensu swego kapłaństwa: kapłan, który głęboko wierzy, który odważnie wyznaje, który żarliwie się modli, który z całym przekonaniem naucza, który służy, który wdraża w swe życie program ośmiu błogosławieństw, który umie bezinteresownie miłować, który jest bliski wszystkim – a w szczególności najbardziej potrzebującym”.

redakcja Informatora Brzeskiego

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast